них видань залежить не тільки від ступеню розробки цих принципів, а й в значній мірі від того, як вони використовуються, застосовуються на практиці. Надзвичайно важливо, щоб був творчий індивідуальний підхід до документа і відповідне відтворення його.
Велике значення для забезпечення наукового рівня збірників має редагування у видавництвах. Редактори видавництв — це висококваліфіковані спеціалісти своєї справи, що знають, як вести роботу. Але вони рідко мають справу з такими специфічними виданнями, як археографічні збірники і тому часто бачать в них об'єкт для редагування за прикладом авторських робіт. Не будучи в курсі справи, вони можуть вільно повестися з документами і цим мимоволі завдати шкоди.
Всі ці питання дуже важливі, бо в підготовці до видання археографічних збірників немає «головних» і «неголовних» питань, тут все важливо, все головне, аж до дрібниць, бо все це визначає наукову цінність видання.
Публикация документальных источников имеет большое значение для развития советской исторической науки, для изучения истории советского общества.
Советская археография на основе марксистско-ленинской методологии разработала принципы научной подготовки и издания археографических сборников.
В статье рассматриваются отдельные вопросы археографии — в частности некоторые вопросы передачи текста документов, особенности этого вида работы, необходимость творческого и научно-индивидульного подхода к документам при подготовке сборников и т. д.
В статье затрагиваются и некоторые спорные и проблемные вопросы, а также анализируется передача текстов документов в некоторых публикациях, аргументируется неправомочность нарушений принципов археографической обработки и т. д.