Сторінка:Історичні джерела та їх використання. Вип. 3 (1968).pdf/26

Матеріал з Вікіджерел
Ця сторінка вичитана

філософії і соціології, історії і права, інших суспільних наук у тісному зв'язку з практикою комуністичного будівництва найважливіше завдання радянських учених… Розвиток суспільних наук і впровадження їх рекомендацій у практику відіграють не менш важливу роль, ніж використання досягнень природничих наук у сфері матеріального виробництва і розвитку духовного життя народу…»[1]

У світлі такої високої оцінки суспільних наук особливо велика відповідальність покладається на один з загонів працівників ідеологічного фронту — на архівістів — зберігачів документальних джерел, в яких зафіксовано багатовіковий досвід нашого героїчного народу.

Наукова організація, механізація та автоматизація управлінської праці і діловодства, впроваджувані в нашій країні, мають безпосереднє відношення і до архівної справи. Безсумнівно, введення їх в архівну справу і діловодство установ, організацій і підприємств допоможе архівістам успішно виконати завдання, що ставляться перед ними Комуністичною партією і Радянським урядом. Життя висуває перед архівістами все нові й щораз складніші завдання, тому удосконалення організації і механізації роботи в архівних установах є назрілим питанням, що чекає невідкладного розв'язання.

Небачений досі розвиток науки і техніки, механізація і автоматизація виробничих процесів істотно впливають не лише на виробничі процеси, сприяючи значному підвищенню продуктивності праці, а й на управлінську працю і процес документоутворення. Наукова організація, автоматизація і механізація управлінської праці та діловодства з кожним роком збільшують кількість нових видів і форм документів, обсяг яких у Державному архівному фонді Союзу РСР неухильно зростатиме. Ці обставини зобов'язують архівістів розв'язати ряд складних науково-технічних проблем, пов'язаних з забезпеченням надійного зберігання документів і організацією їх всебічного використання. На допомогу їм прийде промисловість.

У найближчі роки значно зросте виробництво найрізноманітніших засобів механізації управлінської праці та архівної справи. Промисловість Радянського Союзу значно збільшить випуск архівного і бібліотечного стелажного устаткування, транспортерів, машин і апаратів для механізації та автоматизації роботи в канцеляріях і діловодстві, машин для механізованої обробки документів тощо. Буде випускатися велика кількість устаткування для мікрофільмування документів і засобів для їх розмноження, апаратів для читання мікрофільмів.

Зараз переважна більшість адміністративної документації складається на паперовій основі рукописним, машинописним або

  1. Л. І. Брежнєв. Звітна доповідь Центрального Комітету КПРС ХХІІІ з'їздові Комуністичної партії Радянського Союзу. К., 1966, стор. 87.