27 комуністів та 39 комсомольців трудяться нині у селі.
За переказами, село Вовчок засновано в другій половині XVII ст. Революційні події 1905—1907 років знайшли тут широкий відгук. Разом з жителями села Лісничого селяни розгромили панський маєток, спалили скирти.
1919 року в село повернувся моряк-балтієць Тарас Гуртовий. Він організував ревком і очолив боротьбу селян проти петлюрівських банд. Того ж року Т. Гуртовий загинув у бою з бандитами. В роки громадянської війни в селі перебували частини кавалерійської бригади Г. І. Котовського.
ГОЛДАШІВКА — село, центр сільської Ради, лежить у долині невеличкої річки Яланця, на відстані 21км від районного центру. Населення — 1915 чоловік. Сільраді підпорядковане село Кидрасівка.
В селі розміщується центральна садиба колгоспу «Червона зірка». У господарстві 5911 га землі, в т. ч. 4389 орної. Напрям виробництва — зернові й технічні культури, м'ясо-молочне тваринництво. За високі врожаї насіння багаторічних трав орденом Леніна нагороджено колгоспника М. П. Заболотного.
В селі видається багатотиражна газета «Червона зірка», є восьмирічна школа, 2 бібліотеки, сільський клуб, медпункт.
1924 року було засновано партійну й комсомольську організації села. Тепер тут є 44 комуністи та 46 комсомольців.
Заснування Голдашівки належить до початку XVIII століття.
Під час колективізації велику роль відіграв двадцятип'ятитисячник, посланець пролетаріату Донбасу О. Герасименко, який довгий час очолював колгосп «Червона зірка» села Кидрасівки. В роки Великої Вітчизняної війни у районі Джулинки — Голдашівки активно діяв партизанський загін С. О. Печеного, до складу якого входили й жителі села Голдашівки. Уродженець села Кидрасівки Д. А. Ковальчук удостоєний звання Героя Радянського Союзу.
ДЯКІВКА — село, центр сільської Ради, знаходиться за 42 км від районного центру. До найближчої залізничної станції Джулинка — 25 км. Населення — 1059 чоловік.
У селі розташована центральна садиба колгоспу ім. XX з'їзду КПРС. За ним закріплено 2371 га землі, в т. ч. 2042 га орної. Виробничий напрям господарства — зернові, технічні культури та м'ясо-молочне тваринництво. За високі показники у вирощуванні сільськогосподарських культур бригадира тракторної бригади Г. І. Волинського і доярку Г. М. Малу удостоєно ордена Леніна.
В селі є восьмирічна школа, сільська та шкільна бібліотеки, будинок культури; фельдшерсько-акушерський пункт.
Партійна організація села об'єднує 34 комуністи, комсомольська — 67 членів ВЛКСМ.
Село засноване 1730 року. Під час Великої Вітчизняної війни на його території діяла підпільна група під керівництвом І. К. Кириченка, до складу якої входило 16 чоловік.
Уродженцю села О. М. Чухнюк за самовіддану працю у Московському товарно-паровозному депо в роки Великої Вітчизняної війни присвоєно звання Героя Соціалістичної Праці.
КРАСНОСІЛКА — село, центр сільської Ради, лежить на лівому березі Південного Бугу. Віддаль до районного центру — 20 км. Через село проходить вузькоколійна залізниця Вінниця — Гайворон. У селі знаходиться залізнична станція Генріхівка. Населення — 2561 чоловік.
На території села розміщується комплексна бригада Маньківського колгоспу «12-річчя Жовтня», яка користується 1972 га землі, в т. ч. 1582 га орної. Основний господарський напрям бригади — зернові й технічні культури, м'ясо-молочне тваринництво. На її території розташовані допоміжні підприємства — столярні й слюсарні майстерні, вальцьовий млин та пилорама. В селі також є цукровий завод, заснований 1844 року. В ювілейному 1967 році підприємству вручено на вічне збереження пам'ятний Червоний прапор ЦК КП України, Президії Верховної Ради УРСР, Ради Міністрів УРСР та Укрпрофради.
В селі є середня школа, будинок культури, З бібліотеки, 2 стаціонарні кіноустановки, 2 дитячі садки, дільнична лікарня, аптека.
Партійна організація налічує 54 комуністи. У селі працюють 36 комсомольців.
В роки Великої Вітчизняної війни у Червоній Армії перебувало 442 чоловіка. За мужність і відвагу, виявлені в боях з фашистами, 441 воїн був нагороджений орденами і медалями СРСР.
ЛІСНИЧЕ — село, центр сільської Ради, розкинулося за 14 км від районного центру, в пониззі річки Яланця. До найближчої залізничної станції Бершадь — 10 км. З райцентром село сполучене автодорогою. Населення — 2656 чоловік.
В селі розміщено центральну садибу колгоспу «Шлях до комунізму». За господарством закріплено 6094 га землі, в т. ч. 4653 га орної. Тут вирощують зернові й технічні культури. Жителі займаються також виноградарством та садівництвом. Тваринництво — м'ясо-молочного напрямку. Господарство має допоміжні підприємства: млин, майстерню, 2 пилорами.
Є восьмирічна школа, бібліотека, будинок культури, працюють фельдшерсько-акушерський пункт, дитячі ясла. Виходить колгоспна багатотиражна газета «Шлях до комунізму».
1923 року засновано партійну та комсомольську організації. Зараз у Лісничому працюють 81 комуніст й 108 комсомольців.