Сторінка:І. І. Ніколаєв. Онанізм та боротьба проти нього (1930).djvu/11

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ця сторінка вичитана


лись цим питанням? А питання не таке вже звичайне. Усі добре знають, як часто батьки обмежувались забороною, погрозою або казками й не відповідали на настирливі питання з величезної царини статевого життя, що непокоять дитячий розум.

Щоб розв’язати ці настирливі питання діти часто удаються до «вулиці», а то вже відомо, як вона їх розв’язує, прищеплюючи дітям ненормальності та збочення. Можна просто сказати, що дотепер статевий розвиток дитинства перебігає без керівництва батьків. Було б зовсім інше, коли б батьки брали активну участь в ньому. їм треба було б ознайомитися з цим питанням, вони зважили б своє поводження щодо цього, щоб викорінити свої погані звички. Погані звички заразливі.

До шкільного віку відповідальність за дитяче виховання цілком лягає на батьків. З восьми років дитина вступає до школи. Відповідальність за виховання з цього часу лягає на вчителів, вихователів та батьків. З цього часу відповідальність і за статеве виховання лягає на батьків і вчителів. Шкільний вік становить найважливішу добу в житті дітей щодо розвитку й виявлення статевого чуття.

Шкільний вік збігається з добою статевого дозрівання і з моментом надходження статевої дозрілости. Тепер дитина, поряд із загальним розвитком і зростанням допитливосте, виявляє велику зацікавленість і питаннями статевого життя та статевих відносин. Цифрові дані анкет ука-

* 10 *