Відділ ставить за своє завдання: 1) сприяти розвиткові на Вкраїні тих дисциплін з цілого комплексу антропологічних наук, що стосуються до визначення людини серед инших тварин (переважно ссавців), вивчення фізичних (анатомічних) властивостей людини різного віку, різного полу, рас, професій й под., і вивчення фізіологічних властивостей в тих-же умовах та відмінах; 2) всебічно вивчати з боку цих дисциплін у першу чергу мало досліджену людність України й людність узагалі; 3) збирати відповідні матеріали і 4) популяризувати антропологічні знання.
Не маючи відповідного лабораторного оборудування, необхідних антропометричних струментів, матеріальних засобів для придбання потрібних експонатів та мінімальної кількости спеціяльних робітників, — звичайно, цей відділ не міг розвинути своєї діяльности в усій повноті поставлених завдань і змушений був поки-що обмежитися на збиранні матеріалу, відкладаючи ширшу діяльність на майбутнє.
Перш за все відділ зібрав велику кількість антропометричних карток з помірами української людности на території У. С. P. Р., що їх поробили різні дослідники (проф. Вовк, проф. С. Руденко, О. Алешо, Л. Чикаленко, Е. Артюх, М. Кондратенко та инші[1]).
Поруч з цим збирається антропометричний матеріал і до инших народностей України.
Брак спеціально підготованих робітників, а особливо брак інструментарія, що його тільки останнього часу — і те в якійсь частині потрібного — пощастило замовити за кордоном, рішуче відбилися на праці над вимірами людности, і через те вони провадилися тільки в межах Київа та його найближчих околиць. До речи, струменти, що ними працює відділ, передав Кабінетові на тимчасове користування Ленінградський Кабінет Антропології.
Сподіваючися на те, що в недалекому майбутньому відділ буде забезпечено хоч мінімумом того, без чого неможливо провадити наукову роботу в галузі фізичної антропології (не кажучи вже про зоологічну та фізіологічну або ембріональну), буде забезпечено бодай невеличкими коштами для придбання, — відділ звязався з студентською молоддю, провадячи практичні вправи по антропометрії, по початковому розробленню
- ↑ В цьому відношенні, між иншим, дуже допоміг відділові Антропологічний Кабінет Ленінградського Університету, що дав змогу скопіювати з оригіналів, що там переховуються, поміри 1.200 українців.