збірка тих речей. Музеї найбільше бувають наукові (археольогичні — для давніх речей, історичні, історично-ахеольогичні, природничо-історичні) і художничі (для малюнків, різбярства, ганчарства; художничо-археольогичні та художничо-промислові). Бувають ще музеї торговельно-промислові, педагогичні, особисті (на честь особи якої, — напр. Шевченка, Котляревського, Куліша, де зібрано усякі їхні речі та писання про них).
Мумія — засушений труп У дуже давні часи, ще перед Різдвом Христа, в Єгипті був звичай так консервувати (зберегати) трупи мерців, щоб вони не гнили. Для того мерця патрали, виймали мозок з голови і на місце його та всіх кендюхів, напихали пахнючого зілля та ріжноі смоли, а труп, опріче того, солили, і таким чином ті „набальзамовані“ трупи (бальзам значить — смола пахнюча) збереглись, засохли, не згнили аж до наших часів, більш двох тисяч літ.
Муніціпалітет — міська (городська) дума, міські власти.
Мусульмане — люде Магометової віри (татари, турки та де які инші).
Навігація — плавба̀ суден по морях та річках од льоду до льоду, — напр.: почалася навігація по Дніпру, як розмерзлася річка.
Наівність — простосердість, просто̀та; Наівна людина — простосерда людина.
Налоги — бувають прямі, що накладають просто на людину, на його дохід або добро його, і непрямі, що беруть з фабриканта або торговця, а цей вже потім верне їх собі з потребителя (це — акциз, таможенне мито). Непрямі налоги припадають мало не всі на бідних людей, бо ці налоги накладають як раз