Сторінка:Василь Доманицький. Словарик. Пояснення чужих та не дуже зрозумілих слів. 1906.pdf/90

Матеріал з Вікіджерел
Цю сторінку схвалено

Партія „демократичних реформ“ — ліва россійська партія, близька до „Констітуційно-демократичної“ (див. „Партія Народної Свободи“).

Партія „Мирного обновленія“ — россійська партія, близька до „Партії Народної Свободи“ (див. далї), трохи правіща од неї, але лівіща од „партії 17 октября“ (див. далї).

Партія „Народної Свободи“ — див. „Констітуціоналісти-демократи“.

Партія польських соціялистів (П. П. С.) — соціялистична польська партія (див. „Партія соціял-демократична“).

Партія „Правового Порядка“ — пра̀ва россійська партія; складається вона з багатої буржуазії (див. це слово), частини бюрократів (див.) та консервативної (див. це слово) частини робітників та селян. Партія ця виступає против соціялистів (див. це слово) та федералистів (див.), против автономії (див.), против забастовок, бойкоту (див.) та иншого такого; в земельній справі — стоїть за те, щоб людям трошки тілько прирізати землі (за „дополнительний наділ“).

Партія радикальна (россійська) — ліва партія; обстоює за федеративно-демократичний (див. це слово) лад державний; держава повинна складатися із спілки вільних округ або націй — так як в північних американських Штатах; парламент повинен бути з одною палатою (див.); в земельній справі вимагає: щоб заведено було земельний державний фонд (див.) із земель казенних, удїльних, кабинетських, манастирських та церковних (без викупу) і з земель, що забрано буде од земельних власників за найменшу ціну; крім того, повинно встановлено бути, скілько найбільше можна держати кожному землі (див. Партія демократично-радикальна українська).

Партія реакціонерів-террористів, або чорна сотня, — нелюдська партія, яка счиняє єврейські погроми, підбурює темних людей проти інтелігенції та против