Перейти до вмісту

Сторінка:Виріб вин. 1927.pdf/9

Матеріал з Вікіджерел
Ця сторінка вичитана

2) Другий спосіб: До готового вина напускається штучно безводник вуглевого квасу.

3) Третій спосіб: До готових вин додаєм цукру і „мусуючих“ дріжджей „Vinum“. Цукор має бути ґрисіковий і не треба його варити; додається цукру 30 ґрам. на літр. Те вино піддається ферментації в слоях чи инших посудах, але має бути заткане ватою через кілька днів. Коли виклярується — стягається з осаду до фляшок, закорковується сильно і по кількох днях шампан готовий. Фляшки до шампана мають бути сильні, щоб могли витримати тиснення.

 

 
Подрібні приписи.
 

Низче подані окремі приписи на виріб вин з даного роду сирівця відносяться до 5 літрів мощу. Коли хто приготовляє менче або більше мощу, то відповідно зменшує або збільшує скількість матеріялу сирівця та инших додатків.

Вибір сирівця залежить від пори року. На протязі цілого року можна виробляти вино з жита, пшениці, кукурудзи, солодового екстракту, меду та сушених овочів. 3 сирих овочів робимо вино тоді, коли ті овочі появляються.

I так в місяцях: квітни, маю, червни, робимо вина з рабарбару, аґресту, порічок, борівок (черниць), березового соку.

В місяцях: липни, серпни, жовтни з тих самих овочів, що вище, а опріч того з черешень, вишень, сливок, помідорів, малин і т. п.

В місяцях: жовтни, падолисті, грудни, січни, лютім і марті — з яблук, грушок, тернини, глогу, дикої рожі, динь, буряків, винограду, помаранч і т. п.

Жито — є найкращим і найбільш популярним сирівцем до виробу вина. Поручаємо цей сирівець тому, що:

1) У відношенню до овочів — жито є найдешевше, a опріч того по спущенню вина позістале жито можемо висушити і ужити н. пр. на корм для худоби.

2) 3 жита буває звичайно добре вино, а спосіб виробу дуже легкий

3) Виріб вина з жита не вимагає ніяких приладів ні апаратів, та ніяких довгих заходів.

Дальше: вино з жита зовсім подібне в смаку до правдивого виноградного вина, та є здоровіщим від правдивого вина, бо має в собі лише цитриновий квас, який для людського орґанізму є кориснійший від винного квасу. Вино з жита, коли його старанно зробимо, буває дуже гарне, перлисте і смачне.