Т. 2. Ч. 2.
61
ВОЛЯ
В Копенгазі, напр. представниками такого союзу є російські гвардійці-офіцери брати Кожіни. Вони приїхали в Данію через Германію і зараз же звернули на себе увагу тим, що одкрили на своє імя біжучі рахунки на десятки міліонів данських крон. Англійська місія в Данії добилися репресій в відношенню братів Кожіних: у них був у ночі трус наче б то із за того, що вони міняють большевицькі рублі; жінка одного з братів була вислана протягом 2-х годин з Данії, (але других не можна було вислати, по у них не було поворотної визи у Німеччину.) Англійска політична розвідка установила факт зносин Кожіних з німецькою та японською місіями. Звернуто також увагу на те, що Кожіни притягають до свого впливу російських аристократів, які особливо незадоволені Союзниками і живуть нужденно в матеріяльнім відношенні. Переконані монархисти і прихильники „єдиної неділимої“ Кожіни висловлюють собою погляди і настрої певної групи. Організації союзу — правда лише невеликі по кількости, але істнують скрізь по всій Росії. Особливо міцно з'орґанізовані ці ґрупи круг ген. Семенова в Сибірі, який не хоче коритися Колчакові і підтримує тісні звязки з Японією. (Атаман Краснов також був на чолі подібних груп; і він не хотів визнавати Омського уряду і підтримував контакт з Німеччиною і Японією. Насильна заміна Краснова, як думають Союзники, не знищила донської орґанізації.) Діпльоматичні кола переконані, що поведінка Італій на мирній конференції пояснюється фактом тайної згоди з Японією. Ті ж самі кола підкреслюють зокрема спроби Японії установити і закріпити союз з Мексікою, що би тим забезпечити собі рівновагу проти Америки. В Стокгольмі і в Финляндії поширює свою діяльність ґрупа російсько-японської згоди. Кожін вживає заходів, аби знайти також шляхи для порозуміння з Америкою. В той час, коли офіціальні установи Англії і Франції ставляться до нього гостро і неґативно, він сподівається можливости порозуміння з Америкою шляхом взаємних компромісів, хоч монархичні тенденції його — головна препона на дорозі до успіху.
На прапорі Союзу, представником якою є Кожін, стоїть боротьба з большевизмом. В сучасній мент готується інсценіровка картин для кінемо з життя сучасної Росії: тут убивства офіцерів, ростріли жінок і ин. Мається на меті особливо поширити цю кінематографичну аґітацію в Америці.
Приїхав в Данію також з Берліну і виїхав нині до Англії граф Адлерберг. Він також — переконаний монархіст, але стоїть за союз з Антантою. Поїхав він до Англії з метою — помирити обидві течії на спільній платформі — боротьби проти большевизма. З Адлербергом Кожін в тісних звязках.
З зовнішнього боку російська місія до обох течій стоїть на строгій нейтральній позіції, але більше симпатизує союзові з Німцями, ніж з Союзниками.
Необхідно підкреслити зокрема, що престіж російських дипльоматичних установ за кордоном тепер упав до мінімума. І тому спріяють самі ж російські кола. Цікавий факт. Коли Кожін прийшов