Перейти до вмісту

Сторінка:Відомості Верховної Ради 1947.djvu/278

Матеріал з Вікіджерел
Ця сторінка вичитана

гектарів і бавовнику в колгоспах — 100 тис. гектарів. Відновити довоєнну площу хмелю.

Збільшити проти довоєнної площу садів, виноградників європейських сортів і ягідників. Широко організувати закладання нових садів, ягідників і виноградників в колгоспах, радгоспах і на присадибних ділянках колгоспників і селянських господарств. Відновити і поширити сітку плодорозсадників, поліпшити їх роботу, забезпечивши вирощування плодових культур в усіх агролісомеліоративних розсадниках.

Розширити виготовлення на підприємствах місцевої промисловості і промкооперації садового інвентаря.

Визначити поголів'я худоби на кінець 1950 року в таких розмірах: коней 2.629 тис. голів, в тому числі в колгоспах — 1.363 тис. голів; великої рогатої худоби — 12.230 тис. голів, в тому числі в колгоспах — 4.700 тис. голів, з них корів — 1.340 тис. голів; овець і кіз — 6.780 тис. голів, в тому числі в колгоспах — 3.100 тис. голів; свиней — 9.600 тис. голів, в тому числі в колгоспах — 3.300 тис. голів; довести поголів'я робочих волів у колгоспах УРСР до 1.500 тис. голів.

Забезпечити дальше зміцнення і розвиток картопляно-овочевих і тваринницьких баз навколо промислових центрів Донбасу, міст — Києва, Харкова, Одеси, Дніпропетровська, Дніпродзержинська, Запоріжжя, Кривого Рога, Миколаєва, Львова та інших великих міст з тим, щоб повністю забезпечити постачання цим центрам овочів, картоплі і, в значній мірі, молока і м'яса за рахунок своїх приміських зон.

Відновити парниково-тепличне господарство і забезпечити всебічний його розвиток для постачання населенню міст і промислових центрів в зимово-весняний період ранніх овочів І зелені, а також для своєчасного і повного забезпечення потреби в розсаді овочевих культур, тютюну й махорки.

Забезпечити дальший розвиток серед робітників і службовців індивідуального і колективного городництва, підвищення врожайності на городах, а також розвиток індивідуального тваринництва, птахівництва і бджільництва.

Збільшити виробництво картоплі в зонах спиртових і крохмально-паточних заводів, а також овочів у зонах консервних заводів.

16. Закінчити в усіх колгоспах і радгоспах протягом п'ятирічки, а в господарствах, що мають посіви буряків, бавовнику, льону-довгунця, — в 1948 році відновлення і введення правильних сівозмін із застосуванням у них травосіяння з широким використанням посівів травосумішей — бобових (особливо конюшини і люцерни) і злакових багаторічних трав, а також своєчасно піднятих і добре оброблених чистих парів. Широко впроваджувати в степових посушливих районах УРСР чорні пари, а в районах Полісся УРСР — сидеральні люпинові пари.

З метою найшвидшої ліквідації засміченості полів забезпечити застосування правильної системи обробітку грунту