Сторінка:Відомості Верховної Ради 1947.djvu/279

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ця сторінка вичитана


(культурна оранка плугом з передплужником, лущення стерні слідом за збиранням урожаю), а також добрий і вчасний обробіток зябу. Забезпечити дальше поліпшення селекційної і насінницької роботи, розвинути виробництво насіння багаторічних трав у кожному колгоспі і радгоспі в розмірах, що повністю забезпечують потребу господарства для посіву за прийнятими сівозмінами.

Забезпечити посіви зернових, зерно-бобових, олійних, овочевих, баштанних, картоплі та інших культур високосортним селекційним і поліпшеним добірним насінням місцевих сортів; завершити перехід до суцільних сортових посівів по зернових культурах відповідно до плану сортового районування; розмножити і впровадити нові більш продуктивні сорти.

Поруч з повним використанням місцевих органічних добрив (гною, торфу) розширити застосування в колгоспах і радгоспах мінеральних добрив; забезпечити повністю потребу в мінеральних добривах технічних культур (цукрових буряків, каучуконосів, конопель, льону-довгунця, тютюну, бавовнику) і значний ріст застосування мінеральних добрив під інші культури, особливо під овочі та картоплю, організувати правильне зберігання гною і збирання інших місцевих добрив, виготовлення компостів із торфу і різних органічних відходів, впровадити застосування дефекаційної грязі для удобрення.

Провадити боротьбу з шкідниками і хворобами сільськогосподарських культур.

З метою боротьби з посухою, ерозією грунтів і закріплення, пісків провести ремонт у колгоспах і радгоспах степових і лісостепових районів існуючих полезахисних лісонасаджень і в усіх районах УРСР протиерозійних насаджень і посадок на пісках. Закласти в колгоспах за 1946–1950 рр. нові полезахисні лісосмуги на площі 33 тис. гектарів, насадження на пісках на площі 27 тис. гектарів і насадження при балках 21 тис. гектарів. Збільшити закладання полезахисних лісових смуг з швидкоростучих деревинних і плодових порід, чагарникових і ягідних насаджень, а також широко використати для цієї мети шовковицю.

Відновити і розвинути насадження шовковиці на спеціальних плантаціях, у лісосмугах, при обсадженні доріг і на садибах.

Забезпечити догляд за лісними і шовковичними насадженнями та організувати їх охорону від пошкоджень.

17. З метою відновлення і розширення поливних площ, овочевих культур, картоплі, бавовнику, насіннєвих посівів багаторічних трав та інших культур, а також збільшення кормової бази тваринництва за рахунок окультурювання заболочених земель — забезпечити відбудову існуючих зрошувальних і осушних систем, поліпшити технічну їх експлуатацію.

Відбудувати всі існуючі і широко розвивати будівництво нових ставків і водоймищ у колгоспах і радгоспах, викори-