Сторінка:Відомості Верховної Ради 1947.djvu/281

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ця сторінка вичитана


роресурсів, теплових електростанцій з локомобільними і газогенераторними двигунами на місцевому паливі. Збудувати за п'ятиріччя дрібні гідроелектростанції загальною потужністю 203 тис. кіловат для потреб сільського господарства і місцевих споживачів.

Відбудувати і забезпечити дальший розвиток у колгоспах, допоміжних підприємств — млинів, крупорушок, цегельних і черепичних заводів, добування торфу, виготовлення обозу.

Забезпечити виробництво на підприємствах місцевої промисловості і промкооперації млинарських поставів, глином'ялок і іншого устаткування для допоміжних підприємств колгоспів.

19. В галузі тваринництва: повністю відновити громадське продуктивне тваринництво і всемірно збільшити поголів'я робочої худоби в колгоспах і радгоспах.

Відновити племінні радгоспи, державні племінні розплідники і племінні ферми колгоспів; поліпшити порідність худоби і забезпечити дальше удосконалення порід худоби шляхом відбору найбільш продуктивних тварин, а також шляхом метизації худоби високопродуктивними плідниками з тим, щоб до кінця п'ятиріччя колгоспи і радгоспи мали значне збільшення порідної високопродуктивної худоби; забезпечити правильне районування порід худоби. Розширити сітку пунктів штучного запліднення сільськогосподарських тварин, забезпечити їх кваліфікованими кадрами і відповідним устаткуванням. Відновити і розширити ветеринарно-зоотехнічну сітку і поліпшити її роботу.

Забезпечити відновлення і дальший розвиток молочного і м'ясного скотарства і, підвищення його продуктивності: широко організувати нагул і відгодівлю великої рогатої худоби.

Підвищити до кінця п'ятиріччя в колгоспах удій в середньому на одну корову на 28 процентів, порівнюючи з 1945 роком.

З метою відновлення поголів'я коней забезпечити значне збільшення вирощування лошат; розширити сітку племінних колгоспних конеферм; зміцнити державні заводські конюшні і кінні, заводи.

Забезпечити найшвидше відновлення свинарства в колгоспах і радгоспах і в особистому користуванні колгоспників, підвищити питому вагу свинини в м'ясній продукції. Організувати відгодівлю свиней у кожному колгоспі і радгоспі, розгорнути сітку свиновідгодівних пунктів при підприємствах харчової промисловості.

Відновити і розвинути тонкорунне, напівгрубововняне і смушкове вівчарство. Збільшити за п'ятиріччя настриг вовни в середньому з однієї вівці на 35 процентів.

Організувати в кожному колгоспі птахівничі ферми; широко розвивати ферми водоплавної птиці. Всемірно розвинути птахівництво і кролівництво у колгоспників, в одноосібних селянських господарствах, у робітників і службовців.