Збільшити довжину тролейбусних ліній у 1950 році до 179 км, перевищивши в 4,6 раза довоєнний рівень.
Збільшити кількість тролейбусів до 748 одиниць, тобто в 8,7 раза порівнюючи з довоєнним рівнем. Організувати тролейбусне сполучення в мм. Дніпропетровську, Чернігові, Маріуполі, Львові, Кіровограді, Полтаві.
Довести середньодобову подачу води в сітку комунальними водопроводами в 1950 році до 770 тис. кбм, збільшивши на 6,0 % порівнюючи з довоєнним рівнем. Збільшити довжину водопровідної сітки на 581,3 км або на 15 % порівнюючи з 1940 роком. Для організації безперебійного постачання населення водою створити на насосних станціях водопроводів необхідні резерви потужностей і організувати зони санітарної охорони по всіх водопроводах.
Збудувати за п'ятиріччя нові водопроводи в Тернополі, Свердловську, Первомайську Ворошиловградської області, Новомосковську і Павлограді Дніпропетровської області, Смілі Київської області, Вознесенську Миколаївської області, Дружківці і Дзержинську Сталінської області.
Довести довжину каналізаційної сітки в 1950 році до 1.530 км, збільшивши на 15,8 % порівнюючи з довоєнним рівнем. Збудувати нові каналізації в Кіровограді, Проскурові, Сумах, Херсоні, Тернополі, Слов'янську і Лисичанську.
Відбудувати зруйновані і збудувати нові 63 лазні і 35 пралень, довести кількість комунальних лазень у містах УРСР у 4950 році до 329, збільшивши на 23,5 % порівнюючи з довоєнним рівнем, і кількість комунальних пралень до 84, збільшивши в 1,7 раза порівнюючи з 1940 роком.
6. У галузі товарообігу і споживання — збільшити обсяг роздрібного товарообігу державної і кооперативної торгівлі в 1950 році (з урахуванням зниження рівня цін 1945 року) до 48 млрд. карбованців, що перевищує в зрівнюваних цінах обсяг товарообігу 1940 року на 28 %.
Для здійснення переходу від нормованого постачання населенню по картках до розгорнутої радянської торгівлі відбудувати і розширити сітку державної і кооперативної торгівлі в містах і селах, збільшивши сітку торговельних баз і складів, забезпечити торговельні організації транспортом, устаткуванням, а також кваліфікованими кадрами.
Відбудувати і розширити в містах сітку спеціалізованих магазинів, а на селі — районних універмагів і магазинів по торгівлі господарськими товарами селянського попиту.
Розширити виробництво і продаж населенню високоякісних продуктів харчування, тканин, одягу та взуття. Збільшити в 1950 році порівнюючи з 1940 роком ринкові фонди по продовольчих товарах на 23 проценти і по промислових товарах на 36 процентів. Розвинути виробництво і продаж товарів культурного і господарського вжитку.