Сторінка:Відомості Верховної Ради 1947.djvu/308

Матеріал з Вікіджерел
Цю сторінку схвалено

Значно зросла також і кількість медичних робітників та вихователів у дитячих садках, консультаціях і пологових будинках.

З дня видання Указу по Українській РСР присвоєно почесне звання «Мати-героїня» 734 матерям і 98.525 багатодітних матерів нагороджено орденами «Материнська слава» та медалями «Медаль материнства».

Поруч з цим Президія Верховної Ради Української РСР відмічає наявність хиб і серйозних недоліків у справі практичного здійснення міроприємств, передбачених Указом Президії Верховної Ради СРСР від 8 липня 1944 року.

В окремих областях (Київській, Чернігівській, Вінницькій, Львівській) ще й до цього часу не закінчено облік багатодітних та одиноких матерів. Не рідкі випадки, коли внаслідок тяганини з видачею довідок та бюрократичного ставлення місцевих Рад до оформлення справ, зволікається призначення та видача державної допомоги багатодітним та одиноким матерям, а також представлення багатодітних матерів до нагороди орденами та медалями (Запорізька, Харківська, Ворошиловградська, Чернівецька, Житомирська, Одеська, Дніпропетровська області та м. Київ).

Мають місце випадки безпідставної затримки, або ж зарахування без згоди матерів призначеної їм державної допомоги на вклад до ощадних кас або видачі в рахунок державної допомоги облігацій державних позик (Київська, Вінницька, Херсонська, Ровенська, Ізмаїльська, Кіровоградська, Ворошиловградська області).

В багатьох місцях торговельною мережею Міністерства Торгівлі та Вукоопспілки порушуються норми і асортимент продуктів та промислових товарів, встановлених для постачання дитячих закладів і вагітних жінок, особливо по молочних продуктах, жирах і м'ясу.

Несвоєчасно і не повністю забезпечують матерів комплектами білизни для новонароджених, особливо по Сталінській, Дніпропетровській, Житомирській і Чернігівській областях.

Міністерство Охорони здоров'я і деякі обласні Ради депутатів трудящих ще й до цього часу не розгорнули повністю визначену їм по плану мережу дитячих ясел. Із встановлених планом на 1946 рік 13.000 ліжок розгорнуто лише 2.200 ліжок і особливо незадовільно іде розгортання пологових ліжок, зокрема на селі. З числа 2.000 ліжок, встановлених планом, розгорнуто лише 400 ліжок.

Міністерство Освіти не забезпечило відкриття встановлених йому по плану 5.000 місць у дитячих будинках і 1.000 місць у дитячих садках.

Будівництво дитячих і пологових закладів по Українській РСР проходить незадовільно. Міністерство Житлово-цивільного будівництва УРСР з 18 об'єктів, визначених йому по плану, провадить будівництво лише по 10 об'єктах і то надзвичайно повільними темпами.