Сторінка:Відомості Верховної Ради 1947.djvu/309

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Цю сторінку схвалено


Міністерство Охорони здоров'я УРСР та Міністерство Освіти УРСР не виконали встановленого їм плану капітального будівництва. Річний план капітального будівництва по системі Міністерства Охорони здоров'я виконано лише на 39 %, по системі Міністерства Освіти — на 14 %.

Міністерство Харчової промисловості УРСР, Міністерство М'ясомолочної промисловості УРСР та Міністерство Місцевої промисловості УРСР не тільки не поширили мереж дитячих садків, а навіть зменшили її. По Міністерству Харчової промисловості УРСР кількість ліжок зменшено з 1.093 до 814; по Міністерству М'ясомолочної промисловості УРСР — з 518 до 390 і по Міністерству Місцевої промисловості УРСР — з 496 до 226.

Наявні дитячі і пологові установи не забезпечені повністю меблями, обладнанням та господарчим інвентарем.

Міністерство Лісової промисловості УРСР, Міністерство Місцевої промисловості УРСР та Укрліспромсоюз не виконали встановленого їм планом виготовлення меблів, обладнання та господарчого інвентаря для пологових та дитячих установ, а виконкоми обласних Рад депутатів трудящих не проявили належної ініціативи і не розгорнули виробництва меблів з місцевих матеріалів.

Виходячи з цього, Президія Верховної Ради Української РСР звертає увагу всіх державних органів і громадських організацій Української РСР на те, що турботи і піклування за дітей і матерів, за зміцнення сім'ї завжди були і є одним з важливіших завдань Радянської Держави і що зараз, після переможного закінчення війни і переходу до мирного будівництва, у нашій країні відкрились нові можливості для практичного здійснення цих турбот і піклування, і вимагає від Міністерства Фінансів, Міністерства Охорони здоров'я, Міністерства Освіти, Міністерства Торгівлі, а також від місцевих Рад депутатів трудящих протягом найближчого часу ліквідувати відмічені недоліки і вжити конкретних заходів до безумовного виконання всіх міроприємств, передбачених Указом Президії Верховної Ради СРСР від 8 липня 1944 року.

Президія Верховної Ради Української РСР зобов'язує голів виконкомів обласних, районних і міських Рад депутатів трудящих до 15 жовтня б. р. звільнити всі приміщення дитячих і рододопоміжних закладів, які використовуються не за прямим призначенням.

Міністерству Державного контролю Української РСР прослідкувати за виконанням цього пункту постанови і 15-го жовтня б. р. доповісти Президії Верховної Ради.

Прийняти до відома заяву Міністра Торгівлі Української РСР тов. Дрофи про те, що Міністерство Торгівлі УРСР протягом вересня місяця б. р. повністю ліквідує заборгованість