Сторінка:Відомості Верховної Ради 1947.djvu/360

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Цю сторінку схвалено


Розділ VI
Порядок виставлення кандидатів у депутати Верховної Ради Української РСР

Стаття 49. На підставі статті 122 Конституції Української РСР право виставлення кандидатів до Верховної Ради Української РСР забезпечується за громадськими організаціями і товариствами трудящих: комуністичними партійними організаціями, професійними спілками, кооперативними організаціями, організаціями молоді і культурними товариствами.

Стаття 50. Право виставлення кандидатів у депутати Верховної Ради Української РСР здійснюють як центральні органи громадських організацій і товариств трудящих, так і їх республіканські, обласні і районні органи, так само як загальні збори робітників і службовців по підприємствах і установах, військовослужбовців по військових частинах, загальні збори селян по колгоспах і селах та робітників і службовців радгоспів — по радгоспах.

Стаття 51. Кандидат у депутати Верховної Ради Української РСР може балотуватися тільки в одній окрузі.

Стаття 52. Кандидати в депутати Верховної Ради Української РСР не можуть бути членами Окружної виборчої комісії і Дільничних виборчих комісій тієї округи, де вони виставлені кандидатами в депутати.

Стаття 53. Не пізніше, як за 30 днів до виборів усі громадські організації або товариства трудящих, які виставили кандидатів у депутати Верховної Ради Української РСР, повинні зареєструвати кандидатів в Окружній виборчій комісії.

Стаття 54. Громадська організація або товариство трудящих, які виставили кандидатів в депутати Верховної Ради Української РСР, повинні подати для реєстрації кандидата в Окружну виборчу комісію такі документи:

а) протокол зборів або засідання, на якому був виставлений кандидат у депутати, підписаний членами Президії, з зазначенням їх місця мешкання; в протоколі повинно бути зазначено найменування організації, яка виставила кандидата, місце, час і кількість учасників зборів або засідання, прізвище, ім'я, по батькові кандидата в депутати, його вік, місце мешкання, партійність, заняття;

б) заява кандидата в депутати про його згоду балотуватися по даній виборчій окрузі від організації, яка його виставила.

Стаття 55. Окружна виборча комісія повинна зареєструвати всіх кандидатів у депутати Верховної Ради Української РСР, виставлених громадськими організаціями і товариствами трудящих з додержанням вимог Конституції Української РСР і «Положення про вибори до Верховної Ради Української РСР».