Сторінка:Відомості Верховної Ради 1947.djvu/362

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Цю сторінку схвалено

ки печаткою комісії і запрошує виборців приступити до подачі голосів.

Стаття 67. У приміщенні для виборів виділяються окремі кімнати або устатковуються окремі кабіни для заповнення виборцями виборчих бюлетенів. В цих кімнатах або кабінах під час заповнення виборцями виборчих бюлетенів забороняється присутність будь-кого, в тому числі і членів виборчої комісії, крім голосуючих.

Стаття 68. Кожний виборець голосує особисто, з'являючись для цього в приміщення для голосування. Подача голосів виборцями провадиться опусканням у виборчу скриньку виборчих бюлетенів.

Стаття 69. З'явившись у приміщення для виборів, виборець пред'являє секретареві або уповноваженому на те членові Дільничної виборчої комісії або паспорт, або колгоспну книжку, або профспілковий квиток, або іншу посвідку про особу і після перевірки за списком виборців та відмітки в списку виборців одержує виборчий бюлетень встановленого зразка.

Стаття 70. Виборець у приміщенні, відведеному для заповнення виборчих бюлетенів, залишає у виборчому бюлетені прізвище того кандидата, за якого він голосує, викреслюючи прізвища інших. Потім виборець іде до виборчої скриньки і опускає в неї виборчий бюлетень.

Стаття 71. Виборець, який не має змоги через неписьменність або якусь фізичну ваду самостійно заповнити виборчий бюлетень, має право запросити в приміщення, де заповнюються виборчі бюлетені, будь-якого іншого виборця для заповнення виборчого бюлетеня.

Стаття 72. Виборна агітація у приміщенні для виборів під час подачі голосів не допускається.

Стаття 73. Осіб, які з'явилися в приміщення для виборів з «Посвідкою на право голосування», згідно з статтею 21 цього «Положення про вибори до Верховної Ради Української РСР», Дільнична виборча комісія заносить до списку виборців, який підписується головою та секретарем Дільничної виборчої комісії.

Стаття 74. Відповідальність за порядок у приміщенні для виборів несе голова Дільничної виборчої комісії, і його розпорядження для всіх присутніх обов'язкові.

Стаття 75. У день виборів, о 12 годині ночі, голова Дільничної виборчої комісії оголошує подачу голосів закінченою, і комісія приступає до розкриття виборчих скриньок.

Розділ VIII.
Визначення наслідків виборів

Стаття 76. У приміщенні, де Дільнична виборча комісія провадить підрахунок голосів, при підрахуванні голосів мають право бути присутніми спеціально на те уповноважені пред-