Сторінка:Відомості Верховної Ради 1947.djvu/416

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Цю сторінку схвалено


ПОСТАНОВА
Президії Верховної Ради Української РСР
Про хід представлення до нагородження багатодітних матерів орденами і медалями та вручення їм нагород по Українській РСР

Заслухавши і обговоривши доповідь Секретаря Президії Верховної Ради Української РСР тов. Нижника В. Є. про хід представлення багатодітних матерів до присвоєння почесного звання «Мати-героїня», нагородження орденами «Материнська слава», медалями «Медаль материнства» та вручення орденів і медалей нагородженим, Президія Верховної Ради Української РСР відзначає, що з дня видання Указу Президії Верховної Ради СРСР в областях, містах і селах проведено велику роботу по виявленню і представленню до нагород багатодітних матерів. Тільки за останні чотири місяці додатково виявлено і взято на облік понад 60 тисяч багатодітних матерів. По стану на 1.IV.1947 року загальна кількість матерів, які мають право на нагородження, становлять понад 360 тисяч чоловік, з яких нагороджено 185.061 матір.

Значно покращала робота в справі виявлення та обліку багатодітних матерів, а також по своєчасному і якісному оформленню документів до нагородження. Набагато зменшилась кількість недоброякісно оформлених справ.

Поряд з цим Президія Верховної Ради Української РСР відзначає, що в справі представлення до нагородження багатодітних матерів мають місце істотні недоліки.

Ще не у всіх областях Республіки закінчено виявлення та облік багатодітних матерів, які повинні бути представлені до нагород орденами та медалями.

Особливо погано провадиться робота в цій галузі у Волинській, Львівській, Одеській, Вінницькій, Ровенській та Закарпатській областях.

Голови виконкомів деяких обласних Рад депутатів трудящих пустили справу виявлення і представлення до нагород багатодітних матерів на самоплив, не аналізують ходу представлення матерів до нагород, не вимагають від виконкомів районних і міських Рад депутатів трудящих посиленої роботи й акуратного оформлення документів, не допомагають матерям в одержанні довідок від райвійськоматів, міліції та сільських Рад. Внаслідок чого ще й до цього часу є такі села, де не представлено до нагород ні одної багатодітної матері (Полтавська, Ровенська, Волинська, Одеська, Закарпатська області), нерідко трапляються випадки формально-бюрократичного ставлення до оформлення матеріалів і представлення до нагородження багатодітних матерів.

Особливо незадовільно організована робота по своєчасному врученню орденів і медалей нагородженим матерям. По