Сторінка:Відомості Верховної Ради 1947.djvu/417

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ця сторінка вичитана


стану на 1 квітня 1947 року з числа нагороджених 185.061 матері вручено тільки 110.287 орденів і медалей, або 59,6%.

Зокрема, найбільш незадовільно провадиться вручення орденів і медалей у Волинській області — 19%, Закарпатській — 20,2%, Сталінській — 40%, Житомирській — 43,1%, Київській — 46,2%.

Великим недоліком є й те, що звітність про вручення одержаних орденів і медалей в деяких областях занедбана. Так, за одержані ще в 1945 році 2.996 та в 1946 році 15.033 орденів і медалей деякі облвиконкоми досі не подали звітів. Зокрема виконком Полтавської обласної Ради не відчитався за 5.436 орденів і медалей, Сталінської — за 4.029, Ворошиловградської — за 1.094, Волинської — за 967.

В Херсонській, Миколаївській, Волинській та Львівській областях по 6-7 і більше місяців голови виконкомів райрад не звітуються за одержані нагородні знаки. А голови виконкомів обласних Рад цих областей не контролюють роботи районних і міських Рад і не керують цією роботою.

Є чимало випадків у Харківській, Полтавській, Чернігівській та Житомирській областях, коли нагороди матерям вручають такі особи, які не мають на це повноважень.

Незадовільно висвітлює хід представлення до нагород республіканська, обласна та місцева преса.

Президія Верховної Ради Української РСР постановляє:

1. Зобов'язати голів виконкомів обласних, окружних, міських, районних і сільських Рад депутатів трудящих до 1-го червня ц. р. закінчити облік всіх багатодітних матерів, які мають право на урядові нагороди, згідно з Указом Президії Верховної Ради СРСР від 18.VIII 1944 року, і подати остаточні відомості про них до Секретаріату Президії Верховної Ради Української РСР не пізніше 15 червня ц. р.

2. Рекомендувати виконкомам обласних Рад протягом травня місяця біжучого року детально перевірити стан роботи в областях по обліку, представленню до нагород багатодітних матерів і врученню їм орденів і медалей і про наслідки заслухати на засіданнях виконкомів обласних Рад.

3. Звернути увагу голів виконкомів обласних Рад депутатів трудящих на недопустимість будь-якого зволікання з врученням орденів та медалей багатодітним матерям і передоручення тим особам, які не мають на це повноважень.

Вручення орденів і медалей нагородженим матерям в областях, округах, районах і містах від імені Президії Верховної Ради СРСР повинні провадити тільки особисто голови виконкомів або їх заступники і тільки в окремих випадках, за дорученням виконкомів, члени виконкому.

Вважати доцільним доручати вручення орденів і медалей нагородженим багатодітним матерям також і депутатам Верховної Ради СРСР та УРСР за їх згодою.

Встановити, що вручення нагород багатодітним матерям повинно відбуватись не пізніше 2-х тижнів з дня одержання