Про бажання носити спільне або дошлюбне прізвище дружини повинні заявити при реєстрації шлюбу, про що робиться позначка в книгах запису актів громадянського стану».
«Ст. 123. При розлученні суд за бажанням розлучених дружин, які носили в шлюбі спільне прізвище, присвоює кожному з них дошлюбне прізвище.
Коли ж розлучені дружини не виявляють такого бажання, вони й після розлучення зберігають прізвище, яке вони носили під час перебування в шлюбі».
«Ст. 125. Майно, набуте подружжям роботою в період зареєстрованого шлюбу, вважається таким, що належить обом членам подружжя на засадах спільної власності. Розмір частини, яка належить кожному з подружжя в разі спору, визначається судом. Інше майно становить окрему власність кожного з дружин.
- Примітка: Праця дружини по веденню домашнього господарства або догляд за дітьми прирівнюється в правах на майно до праці чоловіка по добуванню засобів до існування».
«Ст. 128. Кожний із дружин, який перебуває в зареєстрованому шлюбі, має право на одержання утримання від другого дружини, якщо він внаслідок непрацездатності потребує цього, а другий дружина за своїм майновим станом має можливість підтримувати його».
«Ст. 130. Питання про те, при кому з розлучених дружин і хто саме з дітей залишається, хто з батьків і в якій мірі несе витрати на утримання дітей, а також про розмір утримання для нужденного непрацездатного дружини і про порядок поділу майна дружин, які розлучаються, розв'язує суд при ухвалі рішення про розірвання шлюбу».
12. Ст.ст. 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139 і 140 — скасувати.
13. Положення про реєстрацію актів громадянського стану (додаток до Кодексу законів про родину, опіку, шлюб і акти громадянського стану), затверджене постановою 3 сесії ВУЦВК IX скликання від 31 травня 1926 року, — скасувати.
14. Доповнити Кодекс ст. 2-1 такого змісту: «Справи про стягнення з батьків коштів на утримання дітей (аліментів) приймаються судами до розгляду як за заявою одного з батьків або опікуна, так і за заявою прокурора, органу охорони материнства та дитинства, опіки і профспілки».
15. Доповнити ст. 218 пунктом 7 такого змісту:
«7) про розірвання шлюбу».
16. Доповнити третю частину Кодексу розділом 26-а такого змісту: