Дивізія була цілковито забезпечена харчами й іншими необхідними річами від німецького командування. Через те я і мій штаб не потребували тими речами журитися. Весь час посвячувано на вправи й боєвий вишкіл дивізії, підготовлюючи її на швидку до маневрів і до походу в Україну.
Одночасно постановив я використати час і дозвіл ґен. Гофмана на орґанізацію дальших дивізій синьожупанників з полонених українців в Німеччині, що не могли війти до першої дивізії. А їх було десятки тисяч. З них можна було зорґанізувати кілька корпусів.
Закликав я до себе найстаршого в моїй дивизії полковника Пухтаєвича, що командував першим полком моєї дивізії. Розказав я йому про мою розмову з ґен. Гофманом відносно формування дальших дивізій. Видав я йому відповідні до того інструкції, призначив його моїм заступником і віддав йому референтуру орґанізації дальших частин.
Я сам тимчасом узявся за сильніше зорґанізування моєї дивізії та її військовий вишкіл. Дивізія складалася з чотирьох піших полків та гарматнього полка. Командантами полків були всі ті, яких я призначив ще в таборі в Ган-Мюндені. Змінив тільки команданта першого полка. На місце Пухтаєвича, що став моїм заступником, призначив командантом Миколу Шаповала.
Був це молодий енерґійний старшина, що прибув до моєї дивізії разом з частиною, яка була зорґанізована з полонених українців у Німеччині за старанням Союза Визволення України ще далеко до зорґанізування моєї дивізії. Та частина була відразу перенесена на Волинь. Вона тут вела орґанізовану культурно-освітну працю та військову орґанізацію волинського громадянства. Командантом тієї частини був Микола Шаповал. Ще 17 лютня одна часть його відділу, дві чети під командою Повойка й Лисенка, вирушили разом з німецькими військами в сторону Києва проти большевиків. Ті чети мали бути провідниками й представниками Центральної Ради при штабі 45 німецької саксонської дивізії, що маширувала на Київ. Призначення тих чет на так відповідальне становище вказує, яку вартість представляла частина Шаповала.
Сам Шаповал, виславши дві чети до Києва, остався з рештою козаків у Ковлі і з тими козаками пристав до моєї дивізії. Цей факт був для мене дуже корисний, бо частина Шаповала складалася з дуже свідомих й інтеліґентних козаків, серед яких було багато вчителів і студентів. Шаповал був інтеліґентною і національно свідомою людиною.
Йому передав я команду першого полку, що був під назвою Тараса Шевченка. Його діяльність на тому пості, як теж у пізніших роках наших визвольних змагань вповні виправдала мої сподівання.
Орґанізація дивізії і творення її боєвого вигляду поступала вперед.
Про заосмотрення дивізії у все необхідне та про її узброєння мав дбати з німецького боку капітан ґраф Альвенслєбен зі своїм штабом, що був призначений до мойого штабу з головної німецької кватири.