Сторінка:Віктор Зелінський. Синьожупанники (1938).djvu/78

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Виникла проблема з вичиткою цієї сторінки


жупанників. А робили те все тільки тому, що, будучи за помороченими утопійничи злочинними Ідеалами швейцарських міліційних ситії, йищі за вказівками Й на шнурку хитро закритої.московської імперіялістичної політики. В той спосіб на бажання Москви вдруге обоброюпж Україну, творячи вільну дорогу московським большевиками ззаняти наші землі.

Вправді проти волі тих же різношерстими наських соціаліст» творяться чудові наші частини: Запорізький корпус і корпус *СЬ*оакх Стрільців», ио організовано ггродовжаготь українську національну революцію зі зброєю в руках, то знову ж тоді велику перерву у тій національній революції робить гетьманат з своєю пародією державності! за поміччю чужих І ворожих збройних сил.

Не можу проминути чоячанкою не згадавши ролі німців у розформуванні Синьожупанник'гв. В наказі Жуківсьхого є, ідо об дивізії Смньожупанникїв розформовується по згоді з нищим німецькая коли*» иуихшімі. І тут дивне явище. Ті ж німці, які формували Синтх, узброюдом їх та голилися на організацію решти полонених, яких числилося під ту пору па сто тисяч козаків, нараз годяться кз розформування тих частин а врешті й самі їх розброюгсть» Проста спряв*. Німці бачили відношення Центральної Ради й уряду до них & Україні, не зважаючи на виразні умови й зобовяззння двох сторін Берестейським Миром. Німці знали про те, що в Центральній Рад! виступає з промовами жид комуніст Рафас (?}, який в о стрій г нахабній формі накидався на німців без протесту влади. Врешті вони знали, що в Києві під той час сиділа большевкцька делегація під проводом Родоського ті Ген.

Сіті на, яка переводила переговори з нашими соціалістами дія сшвлрадБ Безпілповідальність наших сошялістід у своїй безгл>здкостн переходила всякі границі. Ця большевицька делегація в Києві була большсвицьюаг, троянським конем, ідеї мнюв нл знищення української лерждвносги та' на розрив німецько-українського союза Тому, коли пгнськоаий мїкхстср ЖукнзСькнй піддав німця* думку розформувати дивізію Снньожупаннккю, вони дуже радо на те погодилися. Бо без сумніву воліти маги до з ворожою собі Иентрилтот Радою і урядом бея війська, як з військом. Аиті дивізій ГТиньожупанникія боявся теж і Скоропадський, що в тон час переходив гайні переговори з німецький командуванням в слрлиі свойого перевороту- Він, не мзючи збройних частик йому виданих, боявся диягзіг Синіх, що могли повстати проти перевороту. Через те дивізії розбропно напередодні гетьманського перевороту, несподівано для уряду. А вслід за тим розброєло її Січових Стрільців, чим залишено Центральну Раду й уряд бедГкіронничи на ласку ге гминсисого перевороту.

Ситюжупаниикк, з хвилиною свойого розформування, не закінчили сво*:ї діяльності на користь Батькід/иинг. Вони сповнили свої клятьби, зложені при встуглсшії до частин Синіх в полоні, не зважаючи на перешкоди таки своїх земляків. Козаки, усвідомлені у таборах поло

75