Сторінка:Вістник державних законів і розпорядків Західної Области Української Народної Республики. Випуск 1. 1919.pdf/3

Матеріал з Вікіджерел
Ця сторінка вичитана

3

1. Випуск — В. д. з. р. — Річник 1919.

його гасне з хвилею вибору нового виділу новою Радою.

§ 5.

Рішеня Виділу западають більшостю голосів, а в случаю рівности голосів стає рішенєм те внесенє, за котрим голосував Президент.

До важности рішень треба присутности що найменше шести членів Виділу.

§ 6.

Отсей закон входить в силу з днем його ухваленя.


За Виділ Української Національної Ради:

Др Петрушевич, в. р.



з дня 4. січня 1919 р. про незайманість членів Української Національної Ради.

Українська Національна Рада постановила:

§ 1.

Члени Української Національної Ради виконують обовязки, випливаючі з порученого їм заступства, незалежно від яких небудь інструкцій виборців.

§ 2.

Члени Української Національної Ради не можуть бути ніколи потягнені до одвічальности за голосованє у виконуваню свого мандату.

За вискази на нарадах може їх потягнути до одвічальности тільки Українська Національна Рада.

§ 3.

Члена Української Національної Ради не можна без її згоди вязнити ані потягати судово до одвічальности за каригідні вчинки в часі, коли сесія триває, хиба що приловить ся його на горячім вчинку. В случаю приловленя на горячім вчинку має суд негайно повідомити Українську Національну Раду про доконане увязненє. На жаданє Української Національної Ради мусить бути увязненє знесене, а судове стеженє мусить бути відложене на цілий час триваня сесії. Те саме має наступити на жаданє Української Національної Ради дотично увязненя або слідства, зарядженого проти її члена поза часом сесії.

Сесія починав ся з днем скликаня Української Національної Ради, а кінчить ся з днем замкненя її засідань.

§ 4.

Члени Української Національної Ради є вільні на час триваня сесії від виконуваня війскових обовязків, а ті члени Української Національної Ради, що є державними урядниками, є вільні в згаданім часі від своїх службових обовязків без окремої відпустки.


За Виділ Української Національної Ради:

Др Петрушевич, в. р.



Державного Секретаріяту війскових справ та Державного Секретаріяту внутрішних справ з дня 4. січня 1919 р. в справі воєнних чинитьб осіб, необовязаних до війскової служби.

На основі закона з 26. грудня 1912 ч. 236. В. з. д. про воєнні чинитьби заряджуємо отсе:

§ 1.

До личних чинитьб, згаданих в § 4. наведеного закона, можна покликувати також мужчин неукраїнської народности, які після закона Української Національної Ради з дня 13. падолиста 1918 не є обовязані до війскової служби в Українській Армії.

§ 2.

Покликанє до воєнних чинитьб переводять державні повітові комісаріяти на