Сторінка:Гюго В. Бюґ-Жарґаль (1928).djvu/66

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ця сторінка вичитана


нам ? Давайте поради й не сперечайтесь. Ось вісті, що дійшли до мене. Повстання почалося цеї ночи о десятій годині ввечері поміж неграми Тюрпена. Невільники за при¬ водом англійського негра Букмана прилучили до себе робітників із майстерень Клемана, Тремеса, Флавіля й Ное. Вони підпалили всі плантації, позарізували колоністів з великою жорстокістю. Ви з одної подробиці зрозумієте ввесь жах цих подій. Прапором для них служить тіло дитини, насаджене на спис.

Добродій Бланшланд здригнувся.

— От що робиться навколо, — додав Всередині острова теж не ліпше. Кілька мешканців Капа убили своїх рабів; инші обмежились тим, що замкнули їх. Страх поробив плантаторів жорстокими. Білі ремесники в усім винуватять свобідних горожан мішаної раси Кілька мулатів трохи не зробились жертвою народнього гніву. Я їм дав під захист церкву, що охороняється цілим батальйоном. А тепер, щоб довести, що вони зовсім не заодно з чорними повстанцями, колоністи мішаної крови прохають мене дати їм зброю й пост для оборони.

Не робіть цього ні в якому разі, — крикнув знайомий мені голос запідозреного в мулатськім походженні, що колись бився зі

мною на дуелі. — Не робіть цього, не давайте їм зброї.

74