Сторінка:Едвард Жарський. Плавання.pdf/10

Матеріал з Вікіджерел
Цю сторінку схвалено

Вправа 8 /рис.8/. Ноги на ширині плечей. Нахилити тулуб вперед так, щоб плечі опинились у воді, а руки простягти вперед на поверхні води. Рухи руками, як і при плаванні способом кроль. В момент закінчення гребка правою рукою повернути голову вправо і зробити вдих, а під час пронесення руки в повітрі повернути обличчям у воду і видихнути. Видих триває весь час, поки виконується рух лівою рукою.


Рис. 8.

              

Вивчення техніки рухів руками і дихання в узгодженні з рухами руками, стоячи на дні.

              

Вправа 9. Відштовхнувшись від дна басейну і проковзнувши кілька метрів, виконати два-три рухи руками без дихання. Увагу на рухах ногами не зосереджувати.

Вправа 10. Те саме, але, не виконуючи рухи руками, зробити два-три вдихи й видихи.

Вправа 11. Проплисти способом кроль 10-15 м, повторивши цю вправу кілька разів. У перерві між спробами виконувати вправи на опрацювання дихання: стоячи на дні, зробити здих і, занурившись з головою під воду, — видихнути. Повторити вправу кілька разів підряд.

Вправа 12. /плавання способом кроль з допомогою рухів одними руками/. Ноги підтримуються гумовим кругом або дошкою, затиснутою між ногами.


Рис. 9.
Вправа 13. Плавання з допомогою рухів лише ногами. Руки простягнуті вперед і лежать на дошці /рис.9/.

Вправа 14. Плавання з опрацюванням техніки дихання вправо і вліво.

Вправа 15. Плавання самими руками, без допомоги засобів, що підтримують ноги.

Вправа 16. Плавання самими ногами без допомоги засобів, що підтримують руки. Руки простягнуті вперед.

Вправа 17. Плавання в повній координації /рис. 10/ в повільному, середньому і швидкому темпі, а також плавання на опрацювання розслаблення всіх груп м'язів, які в даний момент не працюють, і швидке чергування моментів напруження з моментами розслаблення груп м'язів, які працюють.