Сторінка:Едвард Жарський. Плавання.pdf/9

Матеріал з Вікіджерел
Цю сторінку схвалено

одночасно треба по черзі згинати ноги з колінних суглобах, відриваючи п'ятку від землі і ставлячи ногу на пальці /в той час як одна нога торкається землі пальцем, друга — на всій ступні/. Цю вправу слід виконувати так, щоб на повний цикл рухів руками припадало шість рухів ногами: по три на рух кожної руки. Виконуючи вправу спочатку без дихання, переходити до вивчення з диханням так, як це було описано у вправі 6.

Вправи у воді.

Вправа 1. Сидячи на березі /на мілкому місці/, опустити ноги у воду на глибину не менше 20 см. і працювати ногами способом кроль.


Рис. 7.

                 

Так вивчати техніку рухів ногами способом кроль на грудях у воді.

                 

Вправа 2. Взятись руками за нерухому колоду на мілкому місці — 20-40 см /у крайньому разі — просто спертись руками об дно/; тіло — горизонтально, працювати ногами способом кроль /рис.7/.

Вправа 3. Спертись руками об дно на мілкому місці, лягти так, щоб тіло було паралельне на воді. Працювати ногами способом кроль і одночасно перебирати руками по дну, просуваючись вперед.

Вправа 3. Ковзання на грудях. Руки винести вперед і, відштовхнувшись від дна ногами, ковзати вперед. Під час ковзання виконувати рухи ногами способом кроль. Голова опущена обличчям у воду.

Вправа 5. Розставити ноги на ширину плечей, тулуб нахилити вперед так, щоб груди і плечі опинились у воді. Одна рука спирається на коліно, друга — простягнута вперед. З цього положення виконквати плавальні рухи рукою, як при плаванні способом кроль, з пронесенням руки над водою. Виконуючи цю вправу кілька разів, треба змінювати руки по черзі.

Вправа 6. Виконуючи по черзі плавальні рухи руками, просуватися вперед по дну, переступаючи ногами.

Вправа 7. Розставити ноги на ширину плечей і нахилитись вперед так, щоб плечі опинились у воді. Голову повернути вправо і покласти на воду щокою так, щоб рот був над водою. Руками спертись на коліна, зробити глибокий вдих і, повернувши голову обличчям у воду, видихнути. Вивчивши техніку дихання з поворотом голови вправо, розучити також поворот вліво.