Сторінка:Едвард Жарський. Плавання.pdf/13

Матеріал з Вікіджерел
Цю сторінку схвалено

Цю впразу треба виконувати так: на “раз” - випрямити ноги, на “два” — підтягти ноги до таза, на “і” - розвести ноги в сторони, на “три” — поштовх, на “чотири” — пауза /рис.14/.

Вправа 2. Те саме, але пауза робиться у вихідному положенні після відліку “чотири”.

Вправа 3. Лягти грудьми на лаву так, щоб ноги були в повітрі. Виконати кілька разів рухи ногами способом брас.

Вправа 4. Стати до стінки і, спираючись на неї лівою рукою, трохи підняти праву ногу, згинаючи в колінному та злегка в кульшовому суглубах і взяти правою рукою на пальці з боку підошви. З цього положення, випустивши з руки стопу, зробити різкий рух ногою вниз у вихідне положення /рис.15/.


Рис. 15.
              
Вивчення техніки рухів ногами способом брас, стоячи на суші.
              

Вправа 5. Ноги на ширині плечей. Нахиливши корпус вперед, винести вперед руки долонями вниз, кисті торкаються одна однієї великими пальцями. З цього положення виконати гребок, як при плаванні способом брас. Спочатку рухи виконуються так: на “раз” — гребок, на “два” і “три” — підготовчі рухи. Засвоївши вправу, треба робити її без підрахунку з паузою у вихідному положенні.

Вправа 6. Те саме, але виконання пов'язане з диханням. На початку гребка підвести голову і зробити вдих, закінчуючи гребок, голову опустити вниз — видих.

Вправа 7. Нахилити тулуб вперед і винести вперед руки. З цього положення гребок руками способом брас. Закінчуючи гребок, підтягти одну ногу і надати їй вихідного положення перед початком поштовху-жиму. Коли руки прийдуть у вихідне положення, зробити поштовх ногою. Рухи ногами виконуються по черзі. Вправу треба виконувати в узгодженні з диханням.

Вправи у воді.

Вправа 7. Сісти на берег басейну так, щоб ноги опинились у воді /глибина 30-40 см/. Відхилити тулуб назад, руками спертись позаду. Виконувати рухи ногами способом брас, спочатку роздільно, а потім з паузою лише у вихідному положенні.

Вправа 2. Спертись руками об дно, тіло — паралельно поверхні води, Виконувати рухи ногами способом брас. Виконати цю