Сторінка:Едвард Жарський. Плавання.pdf/15

Матеріал з Вікіджерел
Цю сторінку схвалено

Вправа 13. Плавання брасом у загальній координації в спокійному, середньому і швидкому темпі на короткі, середні та довгі дистанції /рис.17/.

ВПРАВИ ДЛЯ ВИВЧЕННЯ СПОСОБУ ДЕЛЬФІН

Вправи на суші.

Вправа 1. Ноги на ширині плечей. Тулуб нахилити вперед до горизонтального положення, руки простягти вперед на ширині плечових суглобів. Відтворити повний цикль роботи руками дельфіном.

Вправа 2. Стати “струнко”, руки покласти на пояс. На “раз” — піднятись на пальці, одночасно прогинаючись у попереку, плечі і лікті відвести назад, на “два” — підібрати живіт, трохи зігнутись у кульшових суглобах, плечі і лікті вперед і опуститись на повну ступню.

Вправа 3. Якщо є поперечка, завішена на висоті 6–7 стіп, зробити вис на руках і виконувати рухи тулубом і ногами, як при плаванні дельфіном.

Вправи у воді.


Рис. 18.
Вправа 1. Для розучування хвилеподібних рухів тулубом одночасно з роботою ногами треба із зазначеного у вправі 1 вихідного положення /біля берега басейну на простягнутих руках/ сильно прогнутись у попереку і грудній частині хребта. Зігнути ноги в колінних суглобах, а вже з цього положення різко зігнути їх у кульшових суглобах так, щоб таз піднявся вгору. Одночасно випрямити ноги з колінних суглобах і опустити голову вниз, обличчям у воду, потім знову перевернутись у вихідне положення, посилаючи груди і живіт вниз і прогинаючись у попереку.

Вправа 2. Те саме, але виконувати на спині і на боці.

Вправа 3. Відштовхнутись від берега басейну і під час ковзання виконати кілька рухів ногами і тулубом.

Вправа 4. Те саме, але в положенні на боці і на спині.

            

Сім положень плавця при плаванні способом дельфін. /Рис. 18/.