Сторінка:Едвард Жарський. Плавання.pdf/16

Матеріал з Вікіджерел
Цю сторінку схвалено

Вправа 5. Виконуючи хвилеподібні рухи ногами і тулубом, проплисти 25 м, тримаючись руками за дошку.

Вправа 6. Те саме, але без дошки, з руками простягненими вперед.

Вправа 7. Стати на мілкому місці, нахиливши тулуб вперед, витягнути вперед руки і покласти їх на поверхню води на ширині плечових суглобів. Зробити гребок, зганаючи руки в ліктьових суглобах.

Вправа 8. Те саме, але з диханням. Голову для вдиху піднімити тоді, коли руки виносяться з води. Закінчуючи гребок, опустити обличчя у воду трохи раніше від рук, приблизно в той момент, коли вони будуть на рівні плечей. Коли руки повернуться у вихідне положення, зробити паузу перед наступним цикльом рухів.

Вправа 9. Відштовхнувшись від берега басейну, під час ковзання виконати повний цикль рухів руками. У вихідному положенні зробити паузу.

Вправа 10. Те саме, але зробити кілька циклів рухів руками, одночасно працюючи ногами способом дельфін.

Вправа 11. Те саме, але, ковзаючи, зробити удар ногами тільки один раз. Другий удар зробити тоді, коли руки виконуватимуть другу половину гребка.

Вправа 12. Засвоїти плавання з одноударним узгодженням, перейти до вивчення двоударного узгодження.

Вправа 13. Оволодівши двоударним узгодженням, виконувати другий удар не в момент напливу, а підчас виконання другої частини гребка руками /рис. 18/.

Вправа 14. Засвоївши двоударний стиль плавання дельфіном, можна перейти до вивчення триударного стилю, але захоплюватись ним не слід.