Сторінка:Едвард Жарський. Плавання.pdf/17

Матеріал з Вікіджерел
Цю сторінку схвалено
ВПРАВИ ДЛЯ ВИВЧЕННЯ СТАРТОВОГО СТРИБКА

Вивчення стартового стрибка треба починати після того, як початківці навчаться пропливати щонайменше 20–25 м, а також ковзати від поштовху ногами без виконання плавальних рухів. Ці навички виробляються при навчанні плавання і поворотів і значно полегшують оволодіння технікою старту.

Навчати старту необхідно в повній відповідальності до способу плавання, якому віддає перевагу той чи інший початківець. При навчанні і тренуванні треба застосовувати допоміжні вправи на суші й у воді, спрямовані не тільки на виконання всієї техніки стартового стрибка в цілому, а й на виконання його окремих елементів. Навчати старту краще під постріл з пістолета, ніж під команду “марш”. Це допоможе з самого початку виробити у початківців певні рефлекси, які принесуть їм чимало користі при участі вже в перших змаганнях, бо тепер на змаганнях команда “марш” майже не застосовується, і стартери користуються переважно пістолетами.

Вправи на суші.

Вправа 1. Розучування вихідного положення плавця на старті.

Вправа 2. Стати у вихідне положення і за пострілом стартера миттю присісти, пославши коліна вперед-униз; руками спертись на підлогу. Особливу увагу звернути на швидкість присідання.

Вправа 3. Стати “струнко”, підняти руки, простягти і з'єднати їх над головою. Виконати кілька стрибків угору, не змінюючи положення рук і поступово збільшуючи силу поштовху ногами. В повітрі стежити за повним розгинанням ніг у колінних суглобах і відтягування пальців. повторити вправу кілька разів.

Вправа 4. З вихідного положення для старту виконати присідання до згинання ніг у колінних суглобах під кутом 90° і миттю випрямитись. Одночасно з присіданням руки опустити вниз-вперед, а з випрямлянням ніг повернути їх у вихідне положення. Махи руками збільшувати до повного випрямлення в плечових суглобах.

Вправа 5. З вихідного положення для старту плавець за пострілом виконує стрибок вперед-угору з одночасним махом руками вперед-угору. В польоті руки з'єднані і притягнуті, голова строго між руками. Стежити за тим, щоб під час польоту у повітрі ноги не згинались у колінних суглобах, а пальці ніг були якомога більше відтягнуті.

Вправа 6. З вихідного положення для старту стрибок у довжину з місця, звертаючи особливу увагу на момент присідання. Повторити кілька разів.

Вправа 7. Чергування стрибків з бігом. Стрибки виконувати вперед-угору з обох ніг одночасно.