Сторінка:Едвард Жарський. Плавання.pdf/19

Матеріал з Вікіджерел
Цю сторінку схвалено

Вправа 5. Те саме з стартової підставки. Повторити кілька разів.

Вправа 6. Виконуючи вправу 3 з берега басейну, в момент падіння зробити невеликий поштовх ногами і ввійти у воду руками та головою не просто вниз, а знизу-вперед. Стежити за тим, щоб не було прогинання впопереку, не згинати ніг у колінних суглобах і не закидати їх назад.

Вправа 7. Те саме з стартової підстави.

Вправа 8. Стартовий стрибок без команди з берега басейну. Виконувати в повільному темпі, стежачи за тим, щоб під час поштовху не піднімати голови, не прогинатись у попереку і щоб при вході у воду не згинатись у колінних суглобах.

Вправа 9. Те саме з стартової підстави, поступово збільшуючи силу поштовху і темп виконання /рис.21/.

Вправа 10. Стартовий стрибок з наступним пропливанням 10–15 м на швидкість.

ВПРАВИ ДЛЯ ВИВЧЕННЯ СТАРТУ З ВОДИ

До вивчення техніки виконання старту з влди треба приступати лише після того, як початківець оволодіє навичками плавання на спині і зможе вільно пропливти не менше як 20–25 м. Окремі елементи старту на спині початківець засвоюює ще в процесі навчання самого плавання. До них належить поштовх від берега басейну, ковзання спині тощо.


 
Вправа 1. Стоячи на мілкому місці, простягти і з'єднати руки над головою, присісти, відштовхнутись ногами від дна і проковзати на спині кілька метрів.

Вправа 2. Те саме, але під час ковзання почати працювати ногами способом кроль на спині.

Вправа 3. Підійти до берега басейну, взятись руками за беріг, зігнути ноги, наблизивши коліна до підборіддя. Ступнями ніг зпертись в беріг басейну так, щоб пальці ніг трохи виднілись над водою. Голову відвести назад і покласти потилицею на воду. Зробити вдих, відпустити руки і провести їх через верх вперед, одночасно відштовхнувчись від берега ногами. Проковзати 2–З метри, працюючи ногами способом кроль, після чого включити в роботу й руки.