Сторінка:Журнал «Краєзнавство», 1927. – Ч. 1.pdf/29

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Цю сторінку схвалено


Життя краєзнавчих ораганізацій.

Вінницька округа.

Краєзнавча праця переводиться Кабінетом Виучування Поділля при Вінницькій філії Всенародньої бібліотеки України при У. А. Н. За короткий, порівнюючи, час Кабінет розвинув широку діяльність притягнувши до себе увагу всіх місцевих громадських та професійних організацій. Реальними наслідками є випуски „Енциклопедії Поділлезнавства“, які ставлять своєю метою всебічне освітлення цього кутка України. До цього часу вийшли такі випуски:

1. Проф. Л. Данілов. — „Клімат Поділля".

2. Ол. Севастіянів. — „Дика рослинність Поділля".

3. Арк. Зекцер. — „1905 рік на Поділлі“.

4. Проф. В. Храневич. — „Ссавці Поділля“.

5. Проф. В. Храневич. — „Птахи Поділля“.

6. Проф. В. Храневич. — „Минуле фавни Поділля“.

7. Проф. В. Храневич. — „Нарис фавни Поділля“.

8. Отамановський — „Краєзнавство на Поділлі“.

Оригінальною спробою є плакат „Опис Вінницької Округи“, який стисло подає відомості про природу, історію, економіку, населення, культурні установи та ин. в Він. окрузі.


Провадиться праця над складанням бібліографічного покажчика всієї літератури про Поділля, що має вийти в біжучому році. Крім того, готується до друку „Преса Поділля“, історично-бібліографічна розвідка, яка має охопити подільську пресу, починаючи від 1839 року.

Кабінет звязаний з різними краєзнавчими осередками округи і намагається керувати їхньою роботою. Для цього ним видано зразкового Статута Округового (Районового) Краєзнавчого Товариства, орієнтаційний план праці районового Краєзнавчого Т-ва, програм для вивчення птахів Поділля та інш. матеріяли.

Волинська округа.

Краєзнавчий гурток при Житомирському Педагогічному Технікумі було засновано р. 1922 і з того часу краєзнавча праця провадилася Технікумом без перерви. Спочатку гурток працював під керовництвом викладовця В. Г. Кравченка, а після скасування краєзнавства, як окремої дисципліни, під керуванням різних викладовців технікуму.

До цього часу студентами Технікуму пророблено таку працю:

1. Видано 12 чисел писаного журналу „Етнограф“.

2. Обстежено ганчарське виробництво в м. Троянові, до якого додано малюнки, з зазначенням дійсних