Сторінка:Записки Наукового товариства імени Шевченка. Том IX (1896).djvu/200

Матеріал з Вікіджерел
Ця сторінка вичитана

тексту Галицько-Волинської літописи (часть їх видруковано в „Записках“ т. VIII).

14 н. ст. грудня засїданнє секциї історично-фільозофічної: 1) др. К. Студиньський відчитав свою розвідку про панеґірик з р. 1633: „Евфонія веселобрмячая“ (надрук. в „Записках“ т. VIII). 2) Др. Ів. Франко зреферував свою працю „Варлаам і Йоасаф“; ухвалено до друку в „Записках“ (див. початок в т. VIII).


Окрім періодичних видань наукового товариства імени Шевченка вийшли:

Збірник етноґрафічний т. I, за редакциєю М. Грушевського; містить в собі: Різдвяні сьвятки на Чорноморії М. Крамаренка, Галицькі народні казки з повіту Брідського, зібрав О. Роздольський, уложив др. І. Франко, Українські людські вигадки, зібрані О. Шимченком і Проґраму до збирання відомостей про українсько-руський край і нарід, улож. членами товариства.

Історична біблїотека т. XVII, під редакциєю Ол. Барвіньского („Мазепа“ Костомарова, гл. 1–12).

Жерела до істориї України-Руси (Fontes historiae ukraino-russicae (ruthenicae) a collegio archaegraphico societatis scientiarum Ševčenkianae editi) т. I, люстрациї земель Галицької і Перемиської 1565–6 р. (староства: Снятинське, Коломийське, Галицьке, Теребовльське, Рогатинське, Стрийське, Дрогобицьке, Самбірське і волость Озиминська), з вступною розвідкою: „Економічний стан селян ва Поднїстровю галицькім в пол. XVI в.“; уложив М. Грушевський.

Друкують ся: Памятки українсько-руської мови й лїтератури, т. I. апокрифи старозавітні, уложені дром Ів. Франком; Жерела до істориї України-Руси т. II: люстрациї земель Перемиської й Саноцької, ул. М. Грушевський; Етноґрафічний збірник т. II.; Історична біблїотека т. XVIII (Мазепа (кінець) і Мазепинцї Костомарова, Останнї часи козачини на правім боцї Дніпра В. Антоновича).

15 сїчня н. ст. 1896 р. уконститовала ся комісия археоґрафічна Наукового товариства імени Шевченка, вибравши головним редактором (він же провадить комісиєю) проф. М. Грушевського, заступником дра Ів. Франка і секретарем дра К. Студиньского.

Ухвалою видїла товариства зреформовано трохмісячник „Часопись Правнича“ на річник: „Розвідки правничі історично-фільозофічної секциї наукового товариства імени Шевченка“, що виходити ме й далї під редакциєю дра К. Левицького.