Сторінка:За Державність. Матеріали до Історії Війська Українського. Збірник 2. 1930.pdf/97

Матеріал з Вікіджерел
Ця сторінка вичитана

по приведенню до порядку військових частин ґрупи. Після відрядження до Київа здеморалізованих частин і Галицького полку до Рівного, в Коростені залишилися  2 куріні: 55-го Народнього Визволення полку (біля 250 люду), в тім числі гарматня батарея — 4 польові гармати; курінь імени Наливайка (200–220 люду); рештки Франківського полку й Чорноморського куріня були зведені в один Франківський полк — 2 куріні (біля 200 люду); Звягельська гарматня батарея — 3 польових і 2 гірських гармати); Окрема Запорожська кінна сотня (біля 60 шабель). При огляді командиром ґрупи згаданих частин виявилося, що обозу, похідних кухонь і господарчого апарату не було. Вояцтво на половину було одягнене кепсько, грошових сум у командирів частин не було. Зброя іржава й запущена. Для гармат і кулеметів не було шмаровидла, чому боєздатність цієї зброї була низька.

„Ми живемо як птиці небесні“, — висловився один із командирів частин. Така неорґанізованість, а головним чином незаосмотреність і штовхала цілі частини на грабунок. Протягом трьох діб провадилася невтомна праця що-до приведення до боєздатности згаданих частин. Багато допоміг забезпечити ґрупу провіянтом й оброком Овруцький повітовий комісар і місцеві громадські діячі. Тако-ж було доставлено шмару для гармат, кулеметів і мушкетів. Коростенські пекарні випікали хліб.

23 січня залізничні робітники презентували ґрупі добре оборудованого в залізничних майстернях кулеметного бронепотяга на 8 кулеметів. Комісар Радзієвський у розмові з командиром ґрупи висловився, що йому нічого не було відомо про бронепотяг, який, мабуть, виготовлявся тихенько для большевиків. В тойже день у залізничному депо К-Р. затримала двох залізничних робітників, які провадили телефоном, котрий містився в старому паротягові, розмову з большевиками. Робітники були покарані на горло.

Приїзд із Рівного до ґрупи отамана Оскілка. 24 січня прибув до Коростеня з оперативним штабом отаман Оскілко, вислухав доклад командира ґрупи, причім зазначив, що треба готовитися брати Овруч. Сіра бриґада чекала прибуття на позицію отамана Оскілка, але він знайшов зайвим подякувати особисто лицарів Коростеня й Ігнатполя. Командир ґрупи просив у отамана Оскілка надіслати до ґрупи з Бердичова бронепотяги й гарматній дивізіон Сірої дивізії та орґанізувати справу постачання ґрупи. Все будо обіцяно, але нічогісінько не зроблено.

24 січня увечері всі частини, які перебували в Коростені, потягом вирушили на позицію, куди вирушив і командир ґрупи з оперативним штабом. Сіра бригада була відведена на відпочинок. Одну сотню Сірих було надіслано до Коростеня де розпорядимости його коменданта. Кулеметний бронепотяг прибув на позицію 25 січня.