Сторінка:Збірник декретів, деклярацій і постанов Галицького Революційного Комітету. Випуск I. 1920.pdf/13

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Цю сторінку схвалено


сько-господарських машин і знаряддя, с примусовим в разі потреби використанням для цього місцевих майстерень і технічних сил.

12. Інвентарь вищевказаних маєтків і господарств вживається для обслугування в першу чергу цих самих маєтків, а в другу чергу може бути вжитий для обслуження окремих селянських дрібних господарств, про чому біднішому населеню сей інвентарь відпускається по мірі потреби для тимчасового користування безплатно.

13. Запаси насіння в вищевказаних маєтках і господарствах, за винятком кількости, необхідноі для засіяння тих маєтків і господарств, одпускається населенню, котре потребує посівного матеріалу.

14. Припаси кормів маєтків в ст. 1 передаються в безпосередне завідування відповідних Земельних Відділів і витрачуються в першу чергу на годівлю росплодовоі худоби.

15. Лишки харчів всіх вищевказаних маєтків і господарств передаються через Повіт. Зем. Відділи в загальному порядкові в роспорядження органів Харчового Відділу Галицького Революційного Комітету, для прохарчування робітників міста і тих місцевостей Галичини, де бракує хліба (гірські і знищені війною).

16. Доми, будинки і проче добро вищевказаних маєтків і господарств використовуються під загальною контролєю Повітових Земельних Відділів під загальнокорисні й культурні потреби (сільсько-господарчі, техничні школи досвідно-культурні станціі прокатні, зв'язкові і зерноочистні пункти, лікарні, діточі кольоніі і т. п.)

17. Там, де сільсько-господарські робітники (форналі) зорганізовані в професійні робітничі спілки — місцеві земельні відділи переводять всі своі заходи по цій постанові в порозумінню с професійними робітничими спілками.

18. Всі видані місцевими земельними відділами інструкціі й правила, що торкаються заходів означених в сій постанові, з опублікованням іі касуються, поскільки вони суперечать правилам установленним цією постановою.


Голова Галицького Ревкома

Заст. Голови і Завід. Зем. Відділом

Член-секретарь

Серпня 1 дня
1920 р.
м. Тернопіль.