Сторінка:Зубенко Іван. Галина (1934).djvu/50

Матеріал з Вікіджерел
Цю сторінку схвалено

соко підносилися, з горла вилітали хриплі звуки.

Та ось скрегіт почав затихати, груди підносилися поволіше. Затих.

Увійшов вартовий молодий лікар (українець з денікинської армії — сам відхорував у цій лікарні на тиф і залишився тут на працю) з двома санітарами й сестрою.

Оглянув хворого. Махнув рукою. На сімох ліжках цієї кімнати піднеслися руки, творячи знамя хреста. Вояки своєю щирою молитвою, бодай у думці, відпровадили товариша в далеку дорогу.

— Сестро Тамаро, — говорив до сестри лікар: — накажіть санітарам винести померлого до трупарні. Ліжко перечистити й сюди перенести з кімнати № 5 хорунжого Сидоренка.

Лікар вийшов.

— Андрію, Степане, — звернулася сестра до санітарів: — винесіть небіжчика до трупарні… Та глядіть — нічого не рушайте… щоб усе при померлому було ціле…

— Та певне…

— Ми нічого… — говорили санітари, переморгуючися й виносячи ліжко з мерцем.

— Твій годинник, мої гроші, — ледве донеслося з коридора…

За пів години в куті кімнати вже лежав новий товариш — хорунжий Сидоренко.

Колишня земська, а тепер не знати яка, лікарня в місті Н.-У. на Поділлю не могла як слід виконувати свого завдання. Прибутків на свої потреби не мала майже ніяких, а хворих — головно на тиф — було аж надто…

Крім хворих вояків Української Армії, було тут багато слабих і з армії ген. Денікина, бо частина цієї армії, тікаючи перед більшовиками, перейшла й деякими околицями Поділля, зали-