Сторінка:Зубенко Іван. Галина (1934).djvu/56

Матеріал з Вікіджерел
Цю сторінку схвалено

ман не міг прийти до рівноваги. Поділився думками з Сидоренком.

— Чекайте, пане сотнику… Ми на Великдень щось устругнемо…

— А що ж таке?

— Побачите!.. Досить нам уже цього пенцаку та чорного гливкого хліба… І ми і наші товариші в „палаті” будуть задоволені… Наїмося по горло…

Очі виздоровленців заіскрилися. А треба взяти під увагу, що рековалєсценти по тифі мають непогамований апетит.

—     —     —     —     —     —     —     —     —     —     —     —     —     —     —     —     —     —     —     —     —     —     —     —     —     —     —     —     —     —     —     —     —     —     —     —     —     —     —     —     —     —     —     —     —     —     —     —     —     —     —     —     —     —     —     —     —     —     —     —     —

Ось і Великдень.

Ранком десь біля 9 години всі кімнати з хворими обійшли лікарі, фельдшері й христосувалися. За ними йшли сестри й роздавали хворим маленькі пакуночки з кошів, що їх несли санітари. В тих пакуночках було по кускові булки, кусникові ковбаси, по 3 яйця й 2-3 грудочки цукру. Це все, на що з тяжкою бідою спромігся громадянський благодійний комітет у місті.

По цім обході Сидоренко звернувся до Романа:

— Ну, пане сотнику, тепер уважайте… Робіть ось, як я… Насамперед з подушки стягніть пішву… подушку накрийте покривалом… Тепер одягайтеся в шинелю… пішву за пазуху… Ціпок у руки… каштет… Ну, готово? — командував Сидоренко.

— А для чого це? Що ми маємо робити?

— Тепер ідім на подвіря… Будемо от так собі проходжуватися… А там якось непомітно наблизимося до фіртки — і гайда на волю. Підемо до Філонівки: христосуватися з селянами та збирати писанки для хворих…