Перейти до вмісту

Сторінка:Капій М. Країна блакитних орхідей (1932).pdf/65

Матеріал з Вікіджерел
Ця сторінка вичитана

хотіло держатися, другий повновидий, типу ковба­сників з галицького базару обтирав піт з лисини, що займала цілу ширину його могутнього лоба. Карачевський щось поясняв їм, що хвилини спинявся, розмахував руками, то піднімав вказуючий палець у гору, складаючи при тому свої губи, так, як це роблять вуличники, коли збираються свис­тати. Запримітив ту променаду Артименко зі свого кіоска й обізвався до Ігоря, що мовчки оглядав крізь льорнету трибуну.

— Бач і попалися старому карасеві! О, він так скоро не попуститься їх! Певне сів на свого улюб­леного коника й підтюпує!

І Артименко підняв свій палець у гору, стиснув губи й пародіюючи старого Карачевського, почав до Ігоря:

— А я вам кажу, мої панове, гм, гм, що ціла ота наука Річардзона, це ніщо інше, як стара, позабута теорія квантів Плянка — тільки навиворіть. Хвіст де голова, а де голова там хвіст! От що!

І Артименко продовжаючи свою ролю, свиснув та так голосно, що це звернуло увагу на трибуні преси й кількох впорядчиків, що переходили біля кіоска.

— Цить Степане, що робиш! — спинив його Ігор. Ще почує «академія» й тоді дістанеться тобі!

— Не бійся! Він вдоволений, що має таку слух­няну авдиторію. Вони ще мабуть не знають його, а то давно повтікалиби! Це, бач, мабуть ті щуки, що із нашим Карачевським витатимуть Марсіян. Ось бачиш якого він їм «гне», а вони так смиренно пота­кують. Шкода, що в його руках нема тієї сукатої палиці, з якою він що днини по городському саді ходить. Ото як пустивби їм з разів два млинця то їй Богу повтікалиб! А він це вміє, так попід самим носом! Ех пожди! Зроблю зараз знимку його роз­мови з чужоземними представниками науки й по­прохаю нашого карикатуриста нехай підправить трохи! Побачиш, пів Київа розхоріється від сміху.