бачили, які спортивні вправи виробляють риби, ви б ахнули від здивовання. Щуки сміливо стрибають проти течії на приступи і обминають всі перепони.
Далі ми дізнаємося, що станція замість 80 тисяч кінських сил дає поки 30. Але через кілька років, коли навкруги виростуть заводи з кількома комбінатами, навряд чи вистачить енерґії.
Недалеко від загати на лівому боці Кури стоїть монументальна велична статуя Леніна. Багато я бачив монументів і жаден із них не передавав Ленінової вдачі так влучно, як оцей. Він стоїть на гранітному постаменті і високо підносить голову, твердо вказуючи на бурхливі хвилі Кури. А на них варто глянути!
Довелося мені пережити кілька морських штормів та такої люті і злоби, з якою виривала річка, вирвавшись із-під щитів Стоннея, я ніколи не спостерігав. Вода просто кипіла. На середині вона збаламучено кидалася вгору, лютувала, як поранений тигр і білявими пазурями дряпалась у бетон і в береги. Іноді вона спадала на водяні гейзери, або своєрідні вулкани з сірою кипучою пемзою. Як зачаровані ми стояли на парапеті загати і схвильовано дивилися на хвилі, поки кіно-оператор «Крем-Сода» знімав кадри.
… Ґенераторна станція не мала такого екзотичного характеру, як загата. Вона не бентежила уяви, не схвильовувала мрій, але зате давала велику впевненість, що отут твориться нова справа для нової людини. Десь в середині апаратів — облічників вольтажу і амперажу електроструму відбувалися цікаві процеси і заховано, таємничо кінчалися на цифрах і циферблятах. Тут розподілявся струм і йшов до Тифліських підстанцій.
Професор уважно пояснював значення кожного апарату і змалював у загальних рисах працю ґенераторів.