Сторінка:Масляк Володимир. Аристократи. 1896.pdf/12

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Цю сторінку схвалено

— Ти мабуть ще не знаєш? Ну, то пригадай собі! Ти мабуть знаєш, де сьв. Іван; там просто него хатка, а в тій хатцї вдовичка, а у тої вдовицї були гарні суницї сиріч „лїпообразні дївицї“, а одна з них, не єї, від двох недїль населї; — деклямував з патосом Сьміховик. — Оксана! любчику, Оксана; ой як писанка Оксана, як ремінь дївка!…

— Та цур же вам, чого причіпились! Дайте покій людській дитинї, — відбороняв ся „Москаль“, паленїючи.

— „Де-ж вона для мене!
Бо не возьмеш, Семене,
Бо у батька чорний пес,
Як тя вкусить, то умреш!“ —

кінчив присадкуватий „pater guardianus“ також Сьміховиком прозваний.

— Нїчого-б і умерти, такі губи а очи, як кусень неба, що́ он сияє над Зьвіринцем, — показував Гамалїя рукою, — але синку не відпирай ся. Поки минуть ся вакациї, забудеш, а пригадаєш собі, як поїдеш туди на весїлє.

— На яке весїлє? — спитав неспокійно „Москаль“.

— Всїляке можливе! Менї говорив недавно один „candidatus theologiae sanctissimae“, що за дві недїлї роз'їжджає ся їх з львівського семинаря аж сорок шукати „куниць“, сиріч „прелестних дївиць“. Ну, може і твоя попаде ся котрому, а ти поїдеш тай і нас покличеш! Що, правда?

— А епільоґ? — спитав Тосьо.

— Епільоґ я розкажу, — обізвав ся Сьміховик:

— „Куниця — князеви,
Дуля — Москалеви;
А він бідачище
Любов в кулачище —
Деклямувать стане:
„Ой жінко, жінко, гадино ізмінко,
Щоб тебе кохати, глуздів тра не мати!“

— Славно, Сьміховик, славно! — кликнули молодцї.

Бідний Москаль кликнув і собі „славно!“ — і такий гамір вчинив ся, що аж панї Мария заглянула відхиливши двері і усьміхнувшись та склонившись на їх привіти: „Панї-матко, цїлуєм руки“ знов пішла до себе.

Товариші пожартувавши, засьпівавши кілька пісень і викуривши силу папіросів, потягнули з собою Тося і пішли навідати ся до других товаришів.