нений гетьман. На останку старшина прохала: як би навіть і на тій радї, на якій вже заздалегідь для здержання ворохобнї не допущено простого козацтва та поспільства, та скоїв ся який небудь непорядок, то щоб царські ратні люди, які прибудуть з царськими боярами, щоб вони оберегали старшину.
Лисенко вкупі з прозьбою привіз до Москви ще й звістку про Сїрка. Сей останнїй в останньому часї, служачи польскому королеви та признаючи за гетьмана Ханенка, що постановила Річ Посполита, на річцї Куяльнику, між Днїпром та Бугом, розбив купу білгородських Татар, що залишив Дорошенко на зимівлю на Українї, захопив мурзу та віз єго у Курск до Ромодановського. В місточку полтавського полку Новому Санжарові, Сїрка затримав полтавський полковник Хведор Жученко, мурзу відіслав до Полтави у острог, а Сїрка закував, та сам повіз до Батурина. Жученко казав, що він сам чув, як Сїрко прилюдно в Новому Санжарові казав, що прибув на лївий берег Днїпра, щоб переманити міста полтавського та гадяцького полків до короля польского та до Ханенка, маючи надїю, що тутечки у него знайдеть ся чимало прихильників. А як доводить дещо з життя єго потім, то Сїрко, почувши, що на лївому березї України не було гетьмана, поспішавсь туди, маючи надїю, що єго оберуть за гетьмана.
З самого початку мая в Москві почали ся розпорядки, як на Українї скласти раду для вибору гетьмана. Відповідно прозьбі української старшини при виборі велено бути притомними бояринови князю Ромодановському, та думному дворянинови Іванови Івановичу Ржевському з дяком, осьмома дворянами, товмачем та чотирми піддячими, звелено було налаштувати для ради царський намет та вози під царський скарб для подарунків вибраному гетьманови та старшинї. 18-го мая Ромодановського відпущено з наказом ось-яким: насамперед Ромодановський повинен був оголосити царську милость старшинї за те, що вона не пристала до зрадливих замірів Демкових, а потім вже сповістити, що ті статтї, які були покладені при виборі Многогрішного в Глухові, можуть зістатись і тепер, як були. До архиєрея Лазаря Барановича послано царську грамоту, в якій єму казано приймати участь в радї для вибору гетьмана. 26 мая Ромодановський рушив в дорогу.