Сторінка:Михайло Драгоманов. Рай і поступ. 1899.pdf/36

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ця сторінка вичитана

книга, які погляди мав той, хто писав єі. А попівське витовмаченє виходить с того, що біблійні книги — слово боже, сказане на всі часи і віки, та при тім вириває с тих книг осібні кусники, без звязку з цілою книгою, і прилагоджує йіх до своіх поглядів. По такому способу можна в кождій книзі найти все, що кому хоче ся.

У другім місці книги пророка Ісаіі говорить ся докладніще про те, як возвеличить Яве Жидів над инчими народами. Яве говорить до Єрусалиму, столиці жидівського царства:

„Чужинці знов відбудують твоі стіни і царі йіх підуть служити тобі, бо в гніві моім я тебе вдарив, а в ласці моій я змилосердив ся над тобою. Ворота твоі будуть отворені все, день і ніч не будуть замикати ся, аби впускати скарби чужих народів і йіх царів, що йіх провадити муть яко полонених. Бо вони пропадуть, ті народи й царства, що не схотять тобі служити! Красота Ливана (лісів на горах Ливанських, коло жидівськоі землі) прийде до тебе, ципариси, явори, сосни, все разом, аби вкрасити місце, посвячене мені (храм Єрусалимський), аби я дав славу тому місцю, де відпочивають моі ноги. Сини твоіх гнобителів прийдуть перед тебе с поклонами, і ті, що проклинали тебе, поклонять ся перед пятами твоіх ніг… Ти ссатимеш молоко всіх народів і груди царів годуватимуть тебе, —