Сторінка:Поліщук К. Червоне марево. Нариси й оповідання з часів революції. Львів - Київ, 1921.djvu/97

Матеріал з Вікіджерел
Цю сторінку схвалено
— 93 —

на своїх пальцяхс, кільки саме тисяч десятин має „хлібороб“ Терещенко та „хлібороб“ Кочубей?.. На його думку виходило так, що раз вже відокремились від царства московського, так можна відокремитись і від гетьманства хліборобського й утворити свою власну селянську республіку. — Бідний! Щоб то він ще міг порадити, як би так знав історію Риму!..

Треба було бачити його священне обурення, коли в помешкання редакції „Селянська Доля“ вломилися „ґаліфе“ і стали здіймати гармідер!.. Спершу всього вони поперевертали все в столах співробітників, а потім урочисто засіли за редакторським столом і випили за „єдіную і нєдєлімую“, після чого помешкання редакції вважалося реквізованим, а ґазета припиненою.

— „Ач, які жандари! — бубнів сам до себе Антін. — Українські національні значки носять, а за „єдіную і нєдєлімую“ чарку пють!.. Хоч би вже дізнатись, що воно за люде такі, так може лекше на серці сталоб!“…

„Ґаліфе“ пили принесену з собою горілку і на бідолашного Антона не звертали ніякої уваги. А Антін сидів і придумував, як би так підсунутись до них ближче, щоб довідатися, чого вони прийшли сюди? Довго думав свої думи, а далі встав і рішучо підійшов до них.

Побачивши його в дверях, півпяні „ґаліфе“ закричали:

— Ти что єто без доклада лєзєш? Кто ти такой?

— Я… той… сторож редакції…

— Іш какой сторож нашолся! А гдє лідахтор і сіклітарь?

— Вони в такий час не ходять!.. Ніч же тепер…

— Ну, канєшно, что для вас тєпєріча настаящая ноченька… Тєто нам пайнятно, а вот ти чево сюда влєз?!..

— Та… я… з докладом.

— Ну, гаварі!

— Якщо дозволите, так у мене пять пляшок самогоночки… Позавчора з села привіз… Гарна самогоночка…

— А, вот как! Ми должни ліквізіровать!

— Ні, ви її не зареквізуєте, бо не знайдете! Справа в тому, що я її заховав в таке місце, що й сам