§ 80 3) Повне здійснення засад єдиної трудової школи, з навчанням в рідній мові, зі спільним обученням дітей обох полів, безумовно світської, себто вільної від усякого релігійного впливу, тісно сполучаючої навчання з суспільно продукційним трудом, підготовляючої всесторонньо розвинених членів суспільства.
4) Заосмотрення всіх учнів їжою, убранням, черевиками й підручниками на кошт держави.
§ 85 5) Підготовлення нових кадрів працьовників освіти, пересякнутих духом комунізма.
§§ 84-83 6) Притягнення робучого населення до активної участи в ділі освіти (розвій „совітів народної освіти“, мобілізація письменних і т. д.).
7) Всестороння державна поміч самоосвіті й саморозвою робітників і селян (утворення сіти установ позашкольної освіти: бібліотек, шкіл для дорослих, народних домів і університетів, курсів, відчитів, киноматографів, студій і т. д.).
§ 81 8) Широке розвинення фахової освіти для осіб від 17-тилітнього віку, в звязку з загальними політехнічними науками.
§ 82 9) Відкриття широкого доступу в авдіторії вищої школи для всіх бажаючих вчитися і в першу чергу для робітників; притягнення до учительської діяльности в вищій школі всіх, хто може там учити; усунення всіх і всяких штучних перешкод між свіжими науковими силами й катедрою; матеріяльне забезпечення учеників, щоби дати фактичну змогу пролєтарям і селянам користати з вищої школи.
§ 86 10) Рівно ж необхідно відкрити й зробити приступними для працюючих всі створені на основі визиску їх праці скарби мистецтва, котрі були досі в виключнім розпорядженню визискувачів.
§ 87 11) Розвинення найширшої пропаганди комуністичних ідей і використання для сеї мети аппарата і засобів державної власти.
§§ 90-92 13. У відношенню до реліґії Російська Комуністична Партія не задоволяється декретованим уже відлученням церкви від держави і школи від церкви, себто заходами, котрі буржуазна демократія виставляє в своїх програмах, але ніде в світі не довела до краю наслідком