Сторінка:Про новий тип кирині (Назарук, 1922).djvu/21

Матеріал з Вікіджерел
Ця сторінка вичитана

Першим шефом Уряду Преси і Пропаґанди був Др. Кость Левицький, який фактично усунув п. Лисяка від редагування органу, бо не терпів його хаотичного способу писання. Баламутні статі п. Лисяка, які лучаються і за час урядовання п. Дра К. Л., появилися в часі подорожей його шефа або задля иншої перешкоди. Що за Дра К. Л. п. Лисяк фактично був усунений зі сного „начальства“, ствердив він сам в дні, коли я обняв уряд: п. Лисяк просив мене, аби я з ним не поводився так. як Др. К. Л., що „не давав йому розвинути крил.“ Ще й за мого урядовання на статях п. Лисяка про відносини до инших народів і держав, які я предкладав п. Дрови К. Левицькому (він приняв уряд заграничних справ) писав др. К. Л.: „Хаотичне, без провідної думки,“ й не годився на поміщеннє їх. Доказ: Свідок Др. К. Левицький і статі з такою його оцінкою, які досі є в актах редакції.

Я спробував дати п. Л. можність „розвинути крила“. Але він їх так розвивав,[1] що я мусів оповістити прилюдно, що не беру відповідальности за „У. П.“ (розуміється, крім офіціальної части з нотами, розпорядками і т. п.). Усуненне п. Лисяка було неможливе з огляду на те, що він вже довго був при „У. П.“ й не мав з чого жити. Сподіюся, що публиці ясно, чи був п. Л. безпереривно два роки начальним ред. офіц. орґану. Правду кажучи, орґан редаґувався сам, як казав покійний Павлик.

IV.

Так виглядав „начальний редактор“ у своїй діяльности. До Уряду приходили часті скарги на скандальне редаґуванне орґану. Були в нім статі п. Л. початі й нескінчені, були приобіцяні публиці й ніколи ненаписані. Був і некрольоґ передовицею, хоч були пекучі справи і т. д. Се й не диво. П. Л. ніде не мав прак-

  1. Пор. напр. „У. П.“ ч. 23. с. р.: „В справі виступу посла Шульгина.“