Сторінка:Півень О. Веселымъ людямъ на втиху! (1906).djvu/113

Матеріал з Вікіджерел
Цю сторінку схвалено
— 122 —

зъ собачымы мордамы, на тоненькыхъ ножкахъ, ковыляючы хвостамы, пидпуськалы бисыкы коло видьмъ, наче хлопци коло гарныхъ дивчатъ, а музыканты былы себе въ щокы кулакамы, якъ у бубонъ, и свыстилы носамы, якъ у сопилку. Тильке забачылы дида, заразъ и турнулы уси до його ордою! Свынячи, собачи, козлыни, дрофыни, кобылячи рыла — уси попростягалысь, та такъ и лизуть до дида цилуватьця! Плюнувъ дидъ, такъ гыдко йому зробылось! Потимъ-того схватылы дида и посадылы за стилъ, та такый довгый, то може буде довжыною зъ дорогу одъ Конотопа до Батурына.

— Ну, це ще не дуже погано! — сказавъ самъ соби дидъ, побачывшы, що на столи стоялы ковбасы, свынына, крышена цыбуля и багато другыхъ стравъ: — выдно чортова орда не держыть ніякого посту!

А треба сказать, що покійный дидъ не пропуськавъ доброго случаю, щобъ перехватыть сього-того на зубы. Не думаючы довго, прысунувъ винъ до себе мыску зъ саломъ та чымалый кусокъ свыныны, узявъ вылку, трохы тильке меньше одъ тыхъ вылъ, що беруть сино, захватывъ ею самый здоровый кусокъ, пидставывъ шматокъ хлиба и тильке що роззявывъ ротъ, колы глядь, — ажъ кусокъ той и попавъ у чужый ротъ, якъ разъ коло його уха, и чуть, якъ и плямкае и стукае зубамы на ввесь стилъ! Дидъ ничого; узявъ другый кусокъ и упьять, неначе и по губамъ у себе зачепывъ, а