Сторінка:Півень О. Веселымъ людямъ на втиху! (1906).djvu/114

Матеріал з Вікіджерел
Цю сторінку схвалено
— 123 —

тильке и теперъ попавъ не въ свое горло. Дидъ у третій разъ, и знову те-жъ саме. Збисывся дидъ: забувъ и у чіихъ винъ лапахъ, прыскочывъ до чортивъ та якъ крыкне:

— Що вы, чортови души, здумалы сміятьця зъ мене, чы що? Якъ не оддасте мени заразъ моеи козацькои шапкы, такъ нехай я буду католыкъ, колы не переверну усыхъ вашыхъ свынячыхъ рылъ на потылыцю!

Не успивъ дидъ доказать послидни слова якъ уся орда выскалыла зубы и пидняла такый реготъ, що у дида и на души похолонуло.

— Добре, — проскавчала одна видьма, котру дидъ прынявъ за старшу надъ усымы, бо лычына йійи була сама найпаскудниша: — шапку оддамо тоби, тильке ажъ тоди, якъ згуляешъ зъ намы тры разы въ „дурня“!

Що тутъ робыть? Козакови систы зъ бабамы у дурака! Дидъ ставъ одказуватьця, одказуватьця, а дали, ничого робить, такы сивъ. Прынеслы карты, таки замазани, якымы тильке попивны гадають про женыхивъ.

— Слухай же! — закавчала видьма въ другый разъ: — якъ що хочъ разы выграешъ — твоя шапка; а якъ уси тры разы останешся дурнемъ, такъ не прогнивайся, не тильке шапкы, може и свита бильше не побачышъ!

— Здавай, здавай, бисова лычыно! Що буде, те й буде!

Узявъ дидъ свои карты у рукы — и дывытьця не хочетьця, таки скверни; хочъ бы на смихъ хочъ одынъ козырь! Изъ масти десятка сама