Сторінка:Стенограма засідання Ради національної безпеки і оборони України від 28 лютого 2014 року.djvu/11

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Цю сторінку схвалено
14

Те, що я почув зараз, а також сьогодні вранці, Олександр Валентинович, коли розмовляв з Міністром оборони, скажу свою думку: ми не готові до військової операції, на жаль, для нас. І це знають росіяни. Тому, можливо, нам тут прийдеться робити декілька невідкладних речей.

Перше, необхідно, щоб терміново агресія Росії проти України була розглянута в Раді Безпеки ООН. Негайно!

Невідкладно завтра ми приймемо рішення Кабінету Міністрів з приводу звернення до Ради Безпеки ООН.

Друге, ми відправили ноти та готуємо звернення Кабінету Міністрів про консультації в рамках Будапештського меморандуму.

Третє, - запропонувати формулу, як долучити ОБСЄ.

Четверте, я прошу Міністра оборони, Головне управління розвідки Міністерства оборони і Службу безпеки України на завтра на засідання Кабінету Міністрів, точніше сьогодні до ночі, і Державну прикордонну службу подати дані про те, які відбуваються порушення з боку Росії, з підтвердженими відео- та фотофактами. Це необхідно, щоб говорити з нашими партнерами.

Також, шановний Олександре Валентиновичу, прохання, щоб Ви дали доручення, в першу чергу, Службі безпеки України, Службі розвідки, Головному управлінню розвідки провести ідентифікацію осіб, які без розпізнавальних ознак зі зброєю захоплюють об'єкти в Криму, щоб у нас були дані, фактаж про участь військових Російської Федерації.

Якщо б у нас був варіант політичного рішення, Олександре Валентиновичу, то видається, що правильне політичне рішення було б: розпочати переговори з тими, хто представляє сьогодні незаконно обрану владу в Криму з метою політичної стабілізації через прийняття Верховною Радою України нового Закону України "Про Конституцію Автономної Республіки Крим", який би передбачав формування самостійної системи