Сторінка:Суржик для інтеліґенції.pdf/135

Матеріал з Вікіджерел
Ця сторінка ще не вичитана

пер по-московськи, кореспондент сяк-так дотримувався української мови - під страхом всіляких адміністративних розпоряджень щодо „українізації". Нині для оглядача-Інтера „свобода" торжествує: опитуваний об'єкт, киянин за географією, східняк за вимовою, „совок" за віком, розпачливо чіпляється своєї української мови, а репортер - теж киянин за місцем праці, але Інтер за походженням, нахаба за освітою, уже „незалежною" Україною зрощений, зовсім сучасний, менеджерсько-ринковий, анти-совок за ідеологією, надія „европейської" України, молодик за віком - вперто пре на опитуваного середніх літ пана „общепонятным языком" (на ліцензійному, тобто державою дозволеному і державою обумовленому каналі - висилання „Ситуація")

 
ДЯКУЙТЕ НАС І ДИВІТЬСЯ

Телевізія до того часу капаритиме українське слово, поки на́рід у своїй більшості не забалакає чистішою мовою

(Вільний переказ часто повторюваної сентенції п. екс-­міністра Кулика)

Неприємна, але поширена звичка послуговуватися виразами на кшталт „дивитися фільм" вимагає окремого дослідження. Великий Комедіянт слабозалежної без'ядерно-европейської Держави увійшов до історії української лексикоґрафії незабутнім кацапсько-слов'янським „базаром" ми вас… дякуєм. Особливо догідливі кореспонденти і навіть деякі місцеві князьки підхопили цю моду, і вираз, ставши крилатим, увійшов до скарбниці Нової Галицької Лексики. Як і диктори телевізії: „…іноземна журналістка подякувала міністра Смірнова за оперативне віднайдення її машини" - „Новини" на Першому „національному", 22го листопада 2001го року. Як і артисти (озвучувальники) кіно: „я вирішив подякувати всіх присутніх за участь в моїй перемозі - телесеріял „Каскадери", 67й відтинок, УТ-1, 20го грудня 2001го року.

В Галичині угодовські (дякувальні) совєто-патріотичні метаморфози протікають з такою легкою спритністю в обох напрямах - від совєто до патріо і від патріо назад до совєто - і настільки швидко та зручно, що неповоротким східнякам лиш дивитись, заздрити, та учитись. Вчорашній ставленик Москви, секретар парткому, блюститель величия советского оружия, голова Союзу (слово-ж яке!) Промисловців України (сиріч, заступник