Сторінка:Сьвяте письмо Старого і Нового Завіту.pdf/146

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ця сторінка ще не вичитана

134

Четверта книга Мойсея 4. 5.


ЧЕТВЕРТА КНИГА МОЙСЕЯ 4. 5.


 41. Се перелічені 8 родин Герсонових, всі що послугували при соборному наметі, що їх перелічили Мойсей та Арон, по слову Господньому.

 42. І перелічено родини в синів Мерарієвих по семяхїх, по батьківських домах іх,

 43. Від трийцяти років і старше допятьдесять років, усіх спосібних до роботи, на послугу в соборному наметі.

 44. 1 було перелічених їх по родинам їх, три тисячі й двісті.

 45. Се перелічені 8 родин синів Мерарієвих, що перелічили Мойсей та Арон, по слову Господньому через Мойсея.

 46. Усіх перелічених Левітів, що перелічив їх Мойсей 8 Ароном та 8 князями І8райлевими, по родинах їх, по батьківських домах їх,

 47. Від трийцяти років і старших,до пятьдесять років, усіх, що ставали на службу при соборному наметі, щоб послугу робити і носити,

 48. Було перелічених їх, вісім тисячпятьсот і вісїмдесять.

 49. Перелічено їх по слову Господньому через Мойсея, кожного по послузі* своій і по тягарах своїх, що їх нести мають. І перелічено їх, яв повелів Господь Мойсейові.)

Голова 5.

рече Господь Мойсейові:

 2. Повели синам Ізрайлевим висилати 8 табору всякого прокаженого й усякого 8 течивом і всякого, хто зробиться нечистим од мерця.

 3. Як чоловіка, так жінку муситевисилати геть І8 табору, щоб не занечистили шатрів своїх, що серед їх я витаю.

 4. І вчинили так сини Ізрайлеві; істали висилати їх із табору; як приказав Господь Мойсейові, так і стали чинити сини Ізрайлеві.

 5. І рече Господь Мойсейові:

 6. Промов до синів Ізрайлевих: Коли чоловік або жінка вчинять який гріх проти людини, та спроневіряться тим Господеві, і провиниться душа,

 7. Так покаятись мусять у грісі* свому, котрим согрішили; і хто зробив кривду, мусить в повні вернути, та ще пятину того наддати, і тому віддати, кого скривдив.

 8. А коли в людини та нема родича,щоб вернути йому кривду, так нехай верне кривду Господеві, і буде вона сьвященникові, опріч барана жертви премирення, що буде на покуту ва його.

 9. 1 буде йому всяка жертва підношення з усяких сьвятих приносів, що приносять їх сини Ізрайлеві сьвященникові.

 10. І все, що хто посьвятить, будейого; що хто дав сьвященникові, його буде.

 11. 1 рече Господь Мойсейові:

 12. Промов до синів Ізрайлевих іскажи їм: Коли зверне жінка чия на бік, і спроневіриться чоловікові свому,

 13. 1 вляжеться хто 8 нею, і буде воно втаєно від очей чоловіка її, і тайкома нечистою стала вона, та нема сьвідка проти неї, а самої не поймано на вчинку;

 14. Та ревнивий дух схопить його,і буде він ревнувати на жінку, як вона опоганилась; або зійде на його дух ревнивий, і стане він ревнувати на жінку свою, а вона не опоганилась;

 15. То приведе чоловік той жінкудо сьвященника, і принесе приніс її задля неї, десятину єфи ячмінної муки; не наливати ме олії на неї і не класти ме ладану; бо се приніс за ревнуванне, хлібний приніс на спомин, що нагадує провину.

 16. 1 скаже їй приступити сьвященник, і поставить її перед Господом.

 17. 1 возьме сьвященник води сьвятої в посудину глиняну; та вовьме сьвященник пороху, що на долівці в храмині, та й вкине його в воду.

 18. 1 поставить сьвященник жінкуперед Господом, і відкриє голову жінці, і положить на руки її хлібний приніс поминальний; се приніс ва ревнуваннє; а в руці сьвященника буде гірка вода, що наводить прокляттє.

 19. І заклинати ме сьвященник її, іказати ме жінці: Коли не лежав ніхто з тобою, і коли ти, бувши за чоловіком твоїм, не спроневірилась мужові нечистотою, то будь не по